Dokumentu pavisam viegli var ieskenēt ar viedtālruni, kvalitātei neatpaliekot no skenera varianta.
Dokumentu pavisam viegli var ieskenēt ar viedtālruni, kvalitātei neatpaliekot no skenera varianta.
Foto: Andrey Popov/SHUTTERSTOCK

Nereti dažādus dokumentus ir nepieciešams nosūtīt elektroniski. Tos iespējams skenēt ar viedtālruni 3

Raivis Šveicars, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 3
Kokteilis
VIDEO. Personības tests: izvēlies vienu dakšu un atklāj, ko tava izvēle liecina par tevi
Putina sabiedrotais brīdina par globālu karu un “traģēdiju visai cilvēcei”
Lasīt citas ziņas

Fiziski dokumenti ir labi, bet elektroniski – vēl labāk! Nereti dažādus dokumentus, pases vai ID kartes kopijas ir nepieciešams nosūtīt elektroniski un teju vienīgais variants ir to skenētās versijas. Viedtālruņu tehnoloģijām vēl esot bērnu autiņos, talkā nāca printeri ar skenēšanas funkciju vai pat atsevišķas skeneru ierīces.

Laiki ir mainījušies, un dokumentu skenēšanai pietiek ar viedtālruni un īpašu dokumentu skenēšanas lietotni.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viedtālruņu lietotņu veikalos, ierakstot, piemēram, “document scanner”, meklētājs atrod desmitiem dažādu lietotņu. Izmēģināsim pašas populārākās, kuras lejupielādētas vairākus miljonus reižu.

Populārā šāda veida lietotne ir “CamScanner” ar vairāk nekā 100 miljoniem lejupielāžu. Lietošana ir pavisam vienkārša un būtībā visām apskatītajām lietotnēm samērā līdzīga, jo galvenā funkcija visām ir viena – iespēja nofotografēt dokumentu, to pārvēršot PDF failā. Visu apskatīto lietotņu skenējuma kvalitāte ir neticami laba, un “Cam­Scanner” nav izņēmums.

Droši var teikt, ka šādi skenēts dokuments būs daudz kvalitatīvāks par printerī veiktu skenējumu. Saku no pieredzes. Kad foto ir uzņemts, to ir iespējams pēc vajadzības pagriezt, kā arī lietotnē iebūvētās tehnoloģijas ļauj ieskenēto tekstu atpazīt un eksportēt atsevišķā “Word” failā, ko pēcāk var kopēt un papildināt. Jāatzīst, ka lietotne neatpazīst tekstu latviešu valodā, bet, ja teksts ir angļu vai kādā citā lietotnes atbalstītā valodā, tad rezultāts ir nevainojams.

Tālāk šo tekstu var arī iztulkot sev vēlamā valodā, tostarp latviešu. Tulkojums gan ir ļoti vājš, bet jau šāda iespēja man šķiet vērā ņemama. Vēl citas interesantas iespējas – skenējot grāmatas, bieži vien grāmatas lappuses ieliecas. “CamScanner” tehnoloģijas ļauj lappusi automātiski iztaisnot. Savukārt “paraksta” funkcija ļauj ieskenētajam dokumentam uzlikt virsū jūsu ieskenētu parakstu vai vienkārši dokumentu papildināt ar parakstu, ko ierakstāt lietotnē. Vai parakstīt ar elektronisko parakstu.

Kad akceptējam skenēto materiālu, lietotnē tas pieejams gan PDF, gan “Word” formātā un jau lietotnē varam “Word” dokumentu papildināt, kā vien vēlamies.

Augšējā labajā lietotnes pusē ir dokumenta apgriešanas jeb “crop” un dalīšanās funkcijas. Ja ir vēlme ieskenēto tekstu uzlabot datorā, pārlūka meklētājā jāieraksta “b.cscan.co” un jānoskenē tur redzamais QR kods. Kopumā viss ir ērti un viegli sasniedzams, un esmu pārsteigts par visu lielo iespēju skaitu. Varbūt to visu nemaz nevajag? Jāpiebilst, ka teksta atpazīšanas un paraksta funkcijas pieejamas par maksu, tāpat maksas versija dod vairākus citus labumus, kurus neuzskaitīšu. Tas viss pie­ejams par 50 eiro gadā.

“TapScanner” ir lētāks. Pirmās trīs dienas iespējams lietot jebkuru fun­kciju, bet pēc tam paliek tikai pats pamats – par papildfunkcijām būs jāmaksā 40 eiro gadā. Būtībā “TapScanner” nodrošina identiskas iespējas kā “CamScanner” – ir iespējams dokumentu papildināt ar savu parakstu, dokumenta tekstu iespējams atpazīst un veikt citas darbības. Protams, atšķiras lietotnes dizains un funkciju izvietojums. Jāsaka, ka “TapScanner” šķiet mazliet modernāks – ir mazāk teksta, vairāk dažādu ikonu un simbolu, bet tie visi ir atpazīstami un nekādas problēmas nerada.

Reklāma
Reklāma

Vēl lētāka ir “Simple Scanner” lietotne, kas gadā maksās 30 eiro. Sākumā šķiet, ka lietotne atbilst savam nosaukumam – nekā cita bez skenēšanas un dalīšanās ar ieskenēto nav, taču visa plejāde iespēju parādās pēc tam, kad ieskenētais ir saglabāts lietotnē – ir gan teksta atpazīšana, gan skenētā dokumenta papildināšanas iespēja, ieskaitot parak­stu, un virkne citu funkciju. Būtiski, ka teksta atpazīšanas funkcija “Simple Scanner” ir bezmaksas pakalpojums.

Kā sākumā minēju – lietotņu veikalā ir desmitiem dažādu dokumentu skeneru, un, ja nepieciešams vien pats minimums, tad jāmeklē tālāk – tāda lietotne noteikti ir. Apskatītās ir kas vairāk par parastiem skenēšanas instrumentiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.