Bahmutā iet ļoti smagi. “Krieviem, izskatās, ir jauna panākumu atslēga,” tā Slaidiņš 132

Bahmuta. Tur ir ļoti smagi. Krievi laužas iekšā no ZA, tāpat no D krieviem ir izdevies vairāk pievirzīties tuvāk svarīgajai A32 šosejai un situācija pilsētā sāk kļūt kritiska. Ieņemti divi pilsētas kvartāli, bet D izlīdzināta ukraiņu fronte, nedaudz atkāpjoties atpakaļ. Tā pašreizējo situāciju ap Bahmutu Ukrainā TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” raksturo Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas
Ukrainas karavīri pozīcijās pie Bahmutas
“Kāpēc krieviem panākumi? Tāpēc, ka kaujās tiek iesaistītas kaujas desanta vienības. Vispirms palaiž vāgneriešus un tad nāk gaisa desants – tā pagaidām izskatās krievu panākumu atslēga.”
CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan ukraiņu iecirkņa komandieris saka, ka Bahmuta ir nostiprināta un to neatdosim, tomēr izskatās, ka pa gabaliņam krievi tomēr graužas iekšā, tā saka Slaidiņš. “Nepārtraukta apšaude, rūkoņa. Apšaudes notiek 24/7.”

Internetā esot parādījusies informācija, ka kaut kas ir nojucis ar vadību, jo atsevišķas ukraiņu grupas ir atkāpušās no Bahmutas, bet grūti izsekot, jo informācija pienākot dažāda. “Tas, ka Bahmuta turas, ir skaidrs, jo krievi to nav ieņēmuši. Arī aplenkumā tā nav.”

Zelenskis apmeklē Bahmutu

ISW: Krievija varējusi iegādāties dronu komponentus Rietumu sankciju neefektivitātes dēļ

Irānai un Krievijai noteikto Rietumu sankciju neefektivitāte novedusi pie tā, ka Kremlis spējis iegādāties ASV ražotus komponentus droniem “Shahed-131”, “Shahed 136” un “Mohajer-6”, norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

Maskava un Teherāna strādā pie plāniem, lai Krievijas teritorijā tiktu uzbūvēta Irānas dronu ražošanas rūpnīca. Tāda jau ir atklāta Tadžikistānā.

Kremlis var izmantot savas plašās saiknes ar Tadžikistānu Kolektīvās drošības līguma organizācijas un Eirāzijas Ekonomiskās savienības ietvaros, lai “atmazgātu” komponenšu piegādes un iegādātos tur ražotos dronus karam pret Ukrainu, apejot starptautiskās sankcijas, konstatējuši ISW analītiķi.

82% Irānas dronu “Shahed-131”, “Shahed 136” un “Mohajer-6”, kas notriekti Ukrainā, ir ASV ražotas mikroshēmas, pusvadītāji un citi komponenti, konstatējusi britu pētnieciskā organizācija “Conflict Armament Research” (CAR).

Turklāt vairums Rietumu uzņēmumu, kuru ražotie komponenti atrasti Irānas dronos, kopš kara sākuma nolieguši, ka notiktu tiešas komponentu piegādes Krievijai, Baltkrievijai vai Irānai.

Irāna un Krievija turpina slepenas sarunas par dronu “Shahed-131/136” kopīgu ražošanu, vēstīja laikraksts “Wall Street Journal”. Maskava šos dronus aktīvi izmanto karā pret Ukrainu.

Ikdienas dzīve Ukrainā, Ļvivā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.