Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Stockxchng

Šogad dabas koncertzāles galvenais varonis būs garausainais sikspārnis 0

Šogad dabas koncertzāles galvenais varonis būs garausainais sikspārnis, informē projekta īstenotāji.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Lasīt citas ziņas

Pasaulē ir sastopamas vairāk nekā 1200 sikspārņu sugas, savukārt Latvijā ir konstatētas 16 šo zīdītāju sugas.

Pasākumu laikā apmeklētājiem būs iespēja izziņas un mākslas darbnīcās iepazīties ar Latvijā mītošo sikspārņu sugām – izzināt to dzīves noslēpumus, piemēram, uzvedības un barošanās īpatnības un paradumus, kā arī to, kur sikspārņi uzturas ziemā un vasarā un kādas ir to pārvietošanās trases. Interesenti varēs iegūt informāciju un praktiskas iemaņas par līdzdalību šo zīdītāju izpētē un aizsardzībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gatavošanās Dabas koncertzāles koncertiem jau norit pilnā sparā – pagājušā gada vasaras beigās radošā komanda devās iepazīties ar sikspārņiem un arī šogad notika to ziemošanas vietu apmeklēšana. Mūziķiem, scenogrāfiem, videomāksliniekiem, zinātniekiem tas rosinājis iztēli, palīdzējis tuvāk iepazīties ar galveno varoni, izvēlēties stāsta motīvus, saprast radošo un izziņas laboratoriju saturu.

Sikspārņu atražošanās notiek ļoti lēni – gadā sikspārņiem piedzimst viens līdz divi mazuļi, tāpēc ir svarīga katras atsevišķas kolonijas vai pat indivīda izdzīvošana, norāda eksperti. Šie zīdītāji ļoti jutīgi reaģē uz izmaiņām viņu dzīves vidē, tāpēc sikspārņus apdraud virkne dažādu faktoru, no kuriem lielākā daļa ir cilvēka darbības izraisīti un ietekmē sikspārņus.

Zinātnisko atbalstu projekta īstenošanā sniegs sikspārņu pētnieki jeb hiropterologi Viesturs Vintulis un Gunārs Pētersons.

Jau ziņots, ka Dabas koncertzāles koncerti šogad notiks divās vietās – 18.jūnijā Rēzeknes novada Lūznavas muižas parkā un 1.jūlijā Jelgavas novada Zaļenieku muižas parkā.

Projekts tiek īstenots jau 11.gadu pēc kārtas. No vakara muzicēšanas nelielā cilvēku lokā tas ir kļuvis par plaši apmeklētu pasākumu, kurā piedalās arī zinātnieki un mākslinieki, kas ar radošo darbnīcu un emocionālu mūzikas, gaismas un video priekšnesumu palīdzību dod iespēju iepazīt vai no jauna atklāt gan bieži sastopamas, gan retas un apdraudētas dabas vērtības.

Ik gadu Dabas koncertzāli apmeklē 6000-9000 cilvēku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.