Sprūds: Krievija nav tik spēcīga, kā viņi stāsta, bet viņi arī nav tik vāji, cik mēs ceram 109

Interesants piemērs. Kuveita un naftas cenas – šoreiz tas stāsts ir nevis par naftu vai par pieaugušām naftas cenām tik daudz, cik par vienkārši naudas un ieroču rezervēm. Šonedēļ izskanēja kārtējās aplēses, kam nu jau aizvien grūtāk noticēt, ka ir saskaitīts, ka Krievijai naudas atlicis vispār vairs tikai vienam gadam vēl, par ko karot. Vai tā var būt, ka kaut kādā mērā var cerēt, ka okupantu varēs piespiest sākt tomēr sarunas, nevis mest raķetes, šādu tēmu aizsāk TV24 raidījums “Globuss”.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 264
Lasīt citas ziņas

Attiecībā uz spekulācijām vai cerībām, par to, ka Krievijai pēkšņi izbeigsies nauda jau pēc pusgada, godīgi sakot, es uz to neparakstīšos, atzīst Diskutē Mārcis Balodis, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks.

“Krievija tomēr gadu gaitā, pirmkārt, veidojusi savu atsevišķu valsts kasi, kas būtu izmantojama ārkārtas situācijām. Krievija joprojām eksportē dabas resursus, Krievija joprojām ir spējīga atbalstīt savu budžetu. Saprotams, budžeta palielināšana gadu no gada viennozīmīgi nāk tikai par sliktu, no Krievijas puses raugoties,” uzskata Balodis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saprotams, Krievijas spējas ar laiku samazināsies, taču tas neizsīks. Attiecībā uz bruņojumu Balodis arī raugās ļoti skeptiski.

“Saprotams, Krievijai ir un būs vēl lielākas problēmas jautājumos, kas skar tehnoloģijas, īpaši tālas darbības raķetes, taču, kas attiecas uz ieroču ražošanu, uz salīdzinoši vienkāršākām tehnoloģijām, Krievijā ir resursu bāze. Krievijā ir industriālā bāze Krievijai, Krievijai pats galvenais – ir cilvēkresursi, ne tikai, lai liktu pie darba, bet galu galā – Krievija joprojām nekaro pēc totāla kara principiem, bet viņai ir skaitliski attiecīgie resursi – tas ir pārsvars,” tā Krievijas neizsīkstošo spēju pamatu skaidro pētnieks.

Es absolūti pievienojos, saka Andris Sprūds, RSU profesors, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs (PRO): “Tas teiciens, ka Krievija nav tik spēcīga, kā viņi izliekas, bet – Krievija nav arī tik vāja, kā mēs ceram. Protams, ka tie ir dažādi izaicinājumi, bet Krievijā tas sāpju slieksnis kopumā ir augstāks, un Krievija tomēr kopumā arī pierādīs to, ka viņi spēj pielāgoties.”

Izaicinājumi ir. Sprūds pievērš uzmanību ļoti interesantam faktam, Par Turcijas prezidenta vizīti Sočos, tad vismaz izskan neformāli, ka būs Putina vizīte Pekinā oktobrī, faktiski pirmā vizīte uz ārvalstīm pēc tam, kad Starptautiskā krimināltiesa izdeva norīkojumu orderi Putina arestam. Iepriekšējo reizi viņš Pekinā bija 2022. gada februārī, tas parāda to, ka parādās zināmi akcenti, ka Putinam un krieviem ir nepieciešami sabiedrotie.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.