Foto – LETA

VIDEO. Kazāks: Ekonomika bremzējas. Labāk nekļūs, sliktāk – iespējams 1

Pašlaik globālā ekonomika bremzējas. Ekonomiskā izaugsme samazinās sinhroni visās valstīs. Arī Latvijā ekonomika bremzējas, šodien Latvijas Universitātē vieslekcijā “Gadalaiku maiņa globālajā un Latvijas ekonomikā – vasara beigusies, bet kas tālāk?” stāstīja Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Lai gan notiek ekonomikas bremzēšanās, to nevajagot uztvert ar lielām bažām. “Tā ir lēnāka nekā iepriekš, tomēr joprojām izaugsme,” teica Kazāks.

Tomēr viņš atzina, ka, raugoties nākotnē, pieaug riski, kas var likt arī Latvijas ekonomikai bremzēties vēl ātrāk. “Mums jārēķinās, ka var būt arī sliktāk. Vai būs labāk? Diez vai. Bet sliktāk var būt. Ekonomika ir cikliska un tai ir jābremzējas,” teica eksperts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kazāks skaidroja, ka ekonomikā tuvojas “ziema” un kaut kad recesija ir gaidāma. Tomēr, salīdzinot ar iepriekšējo ekonomisko krīzi, Latvija ir labāk sagatavota un “ziema” nebūs tik barga. Turklāt Eiropas savienības instrumentu klāsts ir plašs, lai balstītu ekonomiku.

Lekcijā Kazāks iezīmēja, kādi faktori līdz šim ietekmējuši globālās ekonomikas attīstību, kādi būtiski izaicinājumi noteiks attīstību tuvāko mēnešu un gadu laikā, un vai pēc izaugsmes sabremzēšanās gaidāma recesija, kā globālās ekonomikas izaugsmes sabremzēšanās ietekmē Latvijas tautsaimniecību, kā arī, kādi pasākumi īstenojami politikas veidotājiem, lai mazinātu ekonomikas svārstību ietekmi uz iedzīvotājiem, uzņēmējiem un ekonomiku kopumā.

Lekciju atklāja Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Ekonomikas nodaļas vadītājs profesors Jānis Priede.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.