Līga Baltābola
Līga Baltābola
Foto: Jānis Deinats

Tiešraidē varēs vērot Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunu 0

30. maijā plkst.19 bezmaksas tiešraidē no Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas varēs vērot Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunu “Mūzika kultūrvēstures telpā”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Lasīt citas ziņas

Pirmo reizi Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāls, ko rīkot uzņēmies ir Liepājas Simfoniskais orķestris, ar vairākiem koncertiem un sarunām par mūziku norisinājās pagājušā gada jūnijā.

“Liepājas Simfoniskais orķestris, kura misija ir padarīt cilvēkiem pieejamu augstvērtīgu profesionālo mūzikas mākslu pirmkārt jau Kurzemes reģionā, ir ieinteresēts dāvāt mūzikas baudījumu arī Saldus un tās tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Orķestris sevī “slēpj” virkni brīnišķīgu mūziķu, kuri uzstājas dažādos kameransambļos, sniedzot klausītājiem neaizmirstamus mirkļus.

Rīga, Ventspils, Balvi, Rundāle, Liepāja, Bauska, pat Pekina ir tikai nedaudzas no vietām, kur mūsu mūziķi snieguši kamermūzikas priekšnesumus,” aizsākot šo festivālu, stāstīja Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Lai šogad Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāls neizpaliktu pavisam, orķestris ir nolēmis tiešraidē nodrošināt vismaz vienu muzikālu notikumu – koncertsarunā “Mūzika kultūrvēstures telpā” piedalīsies vēstures zinātņu doktors Harijs Tumans un Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste, muzikoloģe Inta Zēgnere, kas šajā sarunā sola izzināt, kā mūzika ir ietekmējusi un tapusi ietekmēta dažādu gadsimtu kultūrvēsturē.

„Mūzika nekad nebeidzas. Ikviena skaņa ir jāspēlē ar mīlestību, jo tā nekur nepazūd. Tā ieskanas uz zemes un aizlido debesīs, jo tā ir vibrācija,” sacījis slavenais ģitārists Pepe Romero.

„Mūzika nāk no debesīm un atbalsojas uz zemes,” savukārt secinājis Pitagors.

“Kādu brīdi mēs pavadām šajā „noslēpumainajā skaņu upē”, ļaujoties tās plūdumam. Ja pārdzīvojums ir bijis patiess, notiek dvēseles pārvērtības, topam uzrunāti, kļūstam viedāki,” saka Inta Zēgnere.

Sarunu papildinās Johana Sebastiāna Baha mūzika solo vijolei Līgas Baltābolas izpildījumā.

“Johana Sebastiāna Baha mūzika ir pārpasaulīga vērtība, kura nes sevī kristīgās pasaules Augsto dziesmu savam Radītājam – tajā ir slava un gaviles par Dieva žēlastību un radītās pasaules skaistumu, bērnišķi šķīstas mīlestības apliecinājums savam Tēvam debesīs, kā arī skanoša piemiņa Kristus upurim, kurš atvēris mums ceļu atpakaļ uz mūžīgu dzīvību.

Reklāma
Reklāma

Ne velti komponists ir apliecinājis, ka visu savu mūziku viņš veltījis Dievam.

Tādēļ arī Baha mūzika tiek saukta par piekto – skanošo Evaņģēliju, kurš tāpat kā pārējie četru apustuļu rakstītie ir Svētā Gara iedvesmots. Īpaši jauki, ka šī mūzika skanēs Vasarsvētku laikā – Svētā Gara nonākšanas svētkos,” stāsta Līga Baltābola, kas ir ne tikai izcila vijolniece, bet spēlē arī ērģeles.

Daudzus gadus viņa ir bijusi draudzes ērģelniece Saldus Svētā Jāņa baznīcā, bet šobrīd Liepājas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā draudzē.

Tiešraidi bez maksas varēs vērot Liepājas Simfoniskā orķestra Facebook lapā https://www.facebook.com/Liepaja.Symphony.Orchestra/, kā arī mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā.