Trešais līmenis 0

Ja pensiju 1. un 2. līmenis tagad Latvijā ir apdraudēts, varbūt ir vērts pievērsties 3. līmenim? Cik tas ir drošs un perspektīvs? 
Leonīds Gromovs Jelgavā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Krievijas “lācis” Putins asina nagus, lai sagrābtu arvien vairāk Eiropas uzņēmumu
Lasīt citas ziņas

Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta Pensiju politikas nodaļas vadītāja Dace Trušinska atgādina, ka privātās brīvprātīgās pensiju shēmas mērķis ir tās dalībniekiem ar privāto pensiju fondu starpniecību uzkrāt un ieguldīt viņu pašu izdarītās vai viņu labā brīvprātīgi izdarītās naudas līdzekļu iemaksas.

Pensiju fondi var būt slēgti vai atklāti, un tiem var būt viens vai vairāki pensiju plāni. Pensiju plāna dalībnieki var piedalīties šajā plānā gan tieši, gan ar savu darba devēju starpniecību. Jau no 55 gadu vecuma dalībnieks var saņemt visu tur uzkrāto kapitālu vai arī turpināt un saņemt kapitālu pa daļām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”, kas ir spēkā no 1998. gada 1. jūlija, paredzēta arī iespēja saņemt uzkrāto pensijas kapitālu no vēl agrāka vecuma (11. panta piektā daļa) un, pamatojoties uz šo likuma normu, izdoti Ministru kabineta “Noteikumi par profesijām, kurās strādājošiem var paredzēt speciālus pensiju plānus privātajos pensiju fondos”. Uzkrātais kapitāls ir privātpersonas īpašums neatkarīgi no tā, kas veicis iemaksas, turklāt uz to attiecas mantojuma tiesības. Privāto pensiju fondu dalībniekiem noteikti arī ienākumu nodokļa atvieglojumi.

Labklājības ministrija izstrādā valsts politiku sociālās apdrošināšanas jomā, pārraugot 1. un 2. līmeņa pensijas. Lai gan ministrijas speciālisti savas kompetences ietvaros savulaik ir līdzdarbojušies 3. līmeņa pensiju izstrādē, taču nav noteikuši valsts politiku šai jomā, tāpēc nevar uzņemties par to atbildību.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.