Stalker 5.0 – jūras drons
Stalker 5.0 – jūras drons
Ekrānšāviņš no “X”

Ukrainas jaunākajam ierocim vajadzētu nopietni sabiedēt krievu “stratēģus” Krimā – rezultāts Krieviju pamatīgi apkaunotu 168

Krievijas Federācijas okupētās Krimas apkārtne, kas Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir totēmisks un stratēģiski svarīgs “nenogremdējams lidmašīnu bāzes kuģis”, sāk izskatīties kuģošanai nederīga. Bijušais britu Karaliskās flotes virsnieks Toms Šārps par to izdevumā The Telegraph. Pēc viņa domām, četru galveno piegādes artēriju (Kerčas tilta, divu prāmju maršrutu un dzelzceļa) slēgšana pussalu atstās bez dzinējiem, ieročiem un pārtikas.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Tikmēr pieaug ieroču krājumi, ko Ukrainas armija var izmantot pret Krimas tiltu. Nesen tika prezentēts jauns Stalker 5.0 jūras drons, kas ir daudz lētāks nekā Magura V5, kas iepriekš izspieda Melnās jūras floti no okupētās Sevastopoles.

“Bez detalizētiem tilta plāniem neviens nevar droši paredzēt, cik liela sprāgstvielu krava varētu iznīcināt Kerčas tilta laidumu, lai uz visiem laikiem pārtrauktu pārvietošanos pa tiltu. Taču 1000 kilogramu augstas precizitātes sprāgstvielu var nodarīt lielu kaitējumu,” atzīmē Šarps.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņa domām, Krievija saprot šāda uzbrukuma neizbēgamību, tāpēc ar liellaivām un pie tilta novietotā, baržām cenšas aizsargāt šo stratēģisko būvi. Militāristi ir pārliecināti, ka šis nepārdomātais aizsardzības mehānisms ir jāpārrauj tikai vienu reizi, un tad Ukraina varēs atslēgt galvenos piegādes mezglus, palielinot okupantu atgūšanās laiku un izmaksas.

“Runa nav par Krimas kā tādas atgriešanu, bet gan par tās kā darbības centra padarīšanu nederīgu. Krimas atslēgšana no Krievijas būtu tik apkaunojoša un Krievijai dārga, ka ir vērts turpināt,” viņš piebilda.

Melnās jūras drošības forumā tika prezentēts jaunākais Ukrainas jūras drons Stalker 5.0. Ir zināms, ka tā garums ir 5 metri un platums ir lielāks par 1,2. Pievienotais benzīna dzinējs paātrina dronu līdz ātrumam, kas pārsniedz 40 mezglus. Turklāt tas ir aprīkots ar video sakaru un vadības sistēmu, kuras pamatā ir Starlink.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.