Ilustratīvs foto. Uzbekistāna.
Ilustratīvs foto. Uzbekistāna.
Foto: SCAPIX/REUTER/LETA

Uzbekistānā nolemj krimināli sodīt par ubagošanu 0

Uzbekistānas Senāts ar jaunu likumu paredzējis kriminālsodu par ubagošanu publiskās vietās, tā ziņo “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība”.

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

Decembra vidū apstiprinātā Krimināllikuma ierosinātājs ir Uzbekistānas prezidents Šavkats Mirzijojevs. Par ubagošanu paredzēts naudassods no 22 līdz 66 eiro.

Pārkāpējiem, kuri nebūs spējīgi samaksāt sodu par diedelēšanu, paredzēts 15 diennakšu arests.
CITI ŠOBRĪD LASA

Par atkārtotām ubagošanas epizodēm paredzēti 240 stundu ilgi sabiedriskie darbi, līdz diviem gadiem labošanas darbos vai līdz gadam cietumā. Paredzēts arī sods krimināliem grupējumiem, kuri veido tīklus, ubagošanā uz ielām iesaistot bērnus, sirmgalvjus vai cilvēkus ar invaliditāti.

Par ubagošanas koordinēšanu pārkāpēji var tikt sodīti ar 360 stundām piespiedu sabiedriskā darba vai vienu līdz trīs gadu ilgu cietumsodu.

Likumā ubagošana definēta kā “uzstājīga naudas, pārtikas, un citu materiālu labumu lūgšana” publiskās vietās.

Ubagošana liegta uz ielām, visos sabiedriskā transporta veidos, lidostās, dzelzceļa stacijās, parkos, tirgos un iepirkšanās centros, kā arī stadionos, kultūras mantojuma vietās u.c.

Uzbekistānā pēc PSRS sabrukuma parādījās liels skaits ubagu, tomēr tas samazinājies kopš 2008. gada, kam iemesls ir valsts ekonomiskā izaugsme.

ASV nevalstiskā organizācija “The Borgen Project”, kura nodarbojas ar cīņu pret nabadzību visā pasaulē, uzsver, ka četri miljoni no 31 miljona Uzbekistānas iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa. Pēc organizācijas datiem, 75 procenti no šiem cilvēkiem joprojām dzīvo lauku apvidos.

Vēl 2001. gadā zem nabadzības sliekšņa Uzbekistānā dzīvoja 10 miljoni iedzīvotāju.

Pēc Uzbekistānas iekšlietu ministrijas informācijas, šogad galvaspilsētā Taškentā vairāk nekā 5000 cilvēki atzīti par ubagiem un nosūtīti uz rehabilitācijas centriem.

No viņiem vairāk nekā 4000 bija sievietes, no kurām vairāk nekā 3000 ubagoja kopā ar bērniem. Taškentā šogad arī ap 100 cilvēkus ar invaliditāti un 500 vecāka gadagājuma cilvēkus ministrija atzina par ubagiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.