Foto – Fotolia.com

Aptauja parāda, vai strādājošie iet slimi uz darbu vai ņem slimības lapu 0

Gandrīz puse (49%) iedzīvotāju saslimšanas gadījumā izvēlas palikt mājās un nestrādāt, liecina apdrošināšanas kompānijas “Gjensidige Latvija” veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Kokteilis
VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 26
Lasīt citas ziņas

Kaimiņvalstīs – gan Lietuvā, gan Igaunijā iedzīvotāji vairāk nekā Latvijā cenšas strādāt no mājām vai tomēr apmeklēt darbu arī saslimšanas gadījumā.

Gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs (23%) saslimšanas gadījumā Latvijā turpina apmeklēt darbu vai augstskolu, liecina aptauja. Visbiežāk darbu vai studijas nelabprāt kavē gados jaunāki, līdz 24 gadus veci iedzīvotāji (32-34%).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tendence būtiski mainās, cilvēkiem kļūstot vecākiem, un sliktas pašsajūtas gadījumā vairāk nekā puse (55-56%) iedzīvotāju vecumā virs 45 gadiem velta laiku, lai pienācīgi atveseļotos mājās.

“Iedzīvotāji nereti par zemu novērtē it kā maznozīmīgu saaukstēšanos un turpina apmeklēt darbu, tādējādi pakļaujot nopietnam saslimšanas riskam apkārt esošos kolēģus,” norāda “Gjensidige” Latvijas Veselības atlīdzību grupas vadītāja Zane Johansone.

Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, slimnieki Latvijā biežāk izvēlas palikt mājās un pilnībā nodoties atpūtai, turpretī Igaunijā iedzīvotāji biežāk izvēlas strādāt no mājām (27%).

Pēc kompānijas informācijas, ir būtiska atšķirībaa veselības apdrošināšanas nodrošinājumā no darba devēja puses starp kaimiņvalstīm – Latvijā darba devēji veselības apdrošināšanu ir nodrošinājuši vismaz divas reizes vairāk iedzīvotājiem nekā Lietuvā un Igaunijā.

Latvijā veselības apdrošināšanu darba devēji ir nodrošinājuši 40% respondentu. Salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm, starpība ir liela – Lietuvā darba devēja iegādāta apdrošināšana ir 14%, bet Igaunijā tā ir vien 7% strādājošo.

Tas lielā mērā ir skaidrojams ar atšķirībām veselības aprūpes sistēmā – Lietuvā un īpaši Igaunijā bezmaksas medicīnas pakalpojumu klāsts ir krietni pieejamāks nekā Latvijā, turklāt veselības apdrošināšanas segtie pakalpojumu būtiski atšķiras.

“Latvijā veselības apdrošināšana aizvien biežāk tiek izvēlēta darbinieku motivēšanai un nereti darbinieki to pieprasa paši. Vadošie nozares uzņēmumi, kā arī valsts iestādes šo apdrošināšanu kā bonusu darbiniekiem nodrošina jau sen, taču pēdējā gada laikā ievērojami pieaudzis mazu un vidēju uzņēmumu skaits, kas apdrošināšanu darbiniekiem iegādājas pirmo reizi,” stāsta Zane Johansone.

Reklāma
Reklāma

Viedokļu pētījumu 2019. gada februārī veica tirgus pētījumu kompānija “Nielsen”. Pētījuma laikā aptaujāti 1600 Latvijas iedzīvotāji, 1600 Igaunijas iedzīvotāji un arī 1600 Lietuvas iedzīvotāji.

ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.