Pasaulē
Citur

Vairāku ASV štatu iedzīvotāji masveidā saņem dīvainas ķīniešu sēklu paciņas0


Vairākos ASV štatos iedzīvotāji pēdējā laikā arvien biežāk pa pastu saņem dīvainus sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši.
Vairākos ASV štatos iedzīvotāji pēdējā laikā arvien biežāk pa pastu saņem dīvainus sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Vairākos ASV štatos iedzīvotāji pēdējā laikā arvien biežāk pa pastu saņem dīvainus sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši, varasiestādēm skaidrojot, ka ar šādiem sūtījumiem komersanti cenšas negodīgā ceļā uzlabot savus reitingus tīmekļa tirdzniecības vietnēs.

Varasiestādes vairākos štatos brīdinājušas iedzīvotājus nevērt vaļa sūtījumus ar sēklām, ko viņi nav pasūtījuši un kas varētu būt atsūtītas no Ķīnas.

“Mēs esam veikuši izpēti, un šķiet, ka šīs sēklas ir saistītas ar tīmekļa krāpniecību, lai negodīgā ceļā uzlabotu tirgotāju reitingus,” šonedēļ pavēstīja Ohaio štata Vaithausas policija.

Vairāku ASV štatu iedzīvotāji masveidā saņem dīvainas ķīniešu sēklu paciņas

Tirgotāji blēdīgo shēmu “izmanto, lai uzlabotu produkta reitingus un palielinātu redzamību tīmeklī, nosūtot lētus produktus saņēmējiem, kas par to neko nezina, un tad iesniedzot pozitīvus vērtējumus saņēmēju vārdā, slēpjoties aiz apstiprināta īpašnieka”, skaidroja policija.

“Kaut arī tiešā veidā tie nav bīstami, mēs vēlamies, lai cilvēki ar mums sazinās un pienācīgā veidā atbrīvojas no šīm sēklām.”

Amatpersonas Kanzasas, Luiziānas, Virdžīnijas un Vašingtonas štatos brīdinājušas iedzīvotājus par sēklu sūtījumiem un mudinājušas tās nestādīt.

Saistītie raksti
Dažas amatpersonas norādījušas, ka sēklas, pēc visa spriežot, tiek sūtītas no Ķīnas.

“Sūtījumos atrodamo sēklu veids šobrīd nav zināms, un tās varētu būt invazīvo augu sugu sēklas,” norādīja Virdžīnijas Lauksaimniecības un patērētāju pakalpojumu ministrija. “Pakas tiek nosūtītas pa pastu, un uz tām var būt ķīniešu rakstu zīmes.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
9 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
5 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Nav jēgas kliegt nedz “es no tā kovida nebaidos!”, ­nedz “tas ir mūsdienu mēris!”
2 stundas