Jautājums, vai policijas darbinieki ir pietiekami apmācīti komunikācijai ar piketētājiem, aktualizējas arī, gaidot Latvijas karstos datumus – 16. martu un 9. maiju.
Jautājums, vai policijas darbinieki ir pietiekami apmācīti komunikācijai ar piketētājiem, aktualizējas arī, gaidot Latvijas karstos datumus – 16. martu un 9. maiju.
Foto – LETA

Likums visiem viens 2


Ziemeļu rajona tiesa Mikolam Pavļukam uzlikusi maksāt sodu – 20 eiro par aizliegtās simbolikas izmantošanu piketa plakātā. M. Pavļuks sola šo spriedumu pārsūdzēt.

A. Melnalksnis spriež – ja cilvēku atzīs par vainīgu, viņam paliks rūgtums: “Viņš gāja aizstāvēt Ukrainu, kur iet bojā cilvēki, kurus apsaukā par fašistiem. Un tagad sodām Latvijā cilvēku, kurš ir pret šo Krievijas rīcību. Vajag taču saprast, ka viņš neslavināja fašismu, tikai salīdzināja situāciju šodienas Krievijā.”

Savukārt M. Ziemele uzskata, ka policija, aizturot Pavļuku, rīkojās atbilstīgi likumam un tas jāievēro visiem: “Neviens jau neliedz paust savu nostāju, bet mums ir likums, kas nosaka prasības, kas piketa organizatoram ir jāievēro. Lai iesniegtu pieteikumu, ir jāizlasa likums par piketiem, gājieniem un sapulcēm, un tajā ir stingri pateikts – arī stilizētā veidā PSRS un nacistiskās Vācijas simboliku lietot aizliegts. Lai nerastos domstarpības un nebūtu neizpratnes.”

Bet kā ar propagandu?

A. Melnalksnis, par policistu darbinieku apmācībām runājot, piebilst, ka varbūt viņiem vajadzētu arī kādas lekcijas par ģeopolitisko situāciju. Viņš saka: “Ja paskatāmies dažādus Krievijas kanālus, jāsecina, ka diemžēl Krievijas propagandas karaspēks ir okupējis Latviju. Vajadzētu domāt, kā apturēt šo okupāciju. Cilvēki, kas skatās televīziju, tiek ietekmēti. Smadzeņu skalošana kā padomju laikos vairs nav vajadzīga, bet varbūt vajadzētu kādas lekcijas par politisko situāciju. Arī policists ir tikai cilvēks un, ja viņš skatās tikai krievu televīziju, tad gūst šo negatīvismu.”

Arodbiedrības pārstāvis teic, ka daudzi policijas darbinieki ir nodarbināti papildu darbos: “Un šeit ir jautājums – bet kas notiek tajā otrajā darbavietā, kas tur viņu ietekmē no politiskās puses? Tāpēc arodbiedrība vairākas reizes rosinājusi – vajadzētu grozīt likumu, lai policijas darbiniekiem, ja nepieciešams piestrādāt, atļauj strādāt papildus turpat policijā, nevis apsardzē.”

Minu šo piemēru M. Ziemelei – ja policisti strādā firmā, kuras vadītājs ir, piemēram, prokremliski noskaņots, tad policists ir starp divām pasaulēm. Viņa nosaka, ka trešais faktors vēl ir – kāda nostāja valda ģimenē. “Protams, mums katram būs savs uzskats, savs viedoklis, bet tas ir jāpatur sevī. Uzvelkot formu, svarīgi ir palikt neitrālam.”

Vai nepieciešamas lekcijas par aktuālo ģeopolitisko situāciju? “Diemžēl visas apmācības ir par maksu un nodrošināt visiem darbiniekiem šāda veida apmācības… Vai mums vajadzētu iedziļināties politikā vairāk? Lekcijas un apmācības ir laba lieta. Es neesmu pret, tas ir tikai pluss. Bet otrs aspekts – cilvēkiem, kuri strādā divos darbos, cik laika paliek vēl kam citam? Rokas nolaižas…”

S. Pildava uzsver, ka viņa absolūti nepiekrīt A. Melnalksnim par to, ka policijas darbinieki varētu būt nelojāli: “Policijas darbinieki, stājoties amatā, zvēr uzticību un lojalitāti savai valstij. Un es neatceros nevienu nelojalitātes gadījumu policijā.”

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.