Veidemane: “Ja mums būtu tāds prezidents kā Zeleneskis, es domāju, ka viņu visi nēsātu uz rokām” 138

Kā tika ziņots, Saeima trešdien arī otrajā balsojumā neievēlēja jaunu Valsts prezidentu, un no turpmākās cīņas izstājās “Progresīvo” izvirzītā kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto, kura saņēma vismazāk balsu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Lasīt citas ziņas

Valsts prezidenta ievēlēšanai nepieciešamas 51 deputāta balss. Otrajā balsojumā atsijā vismazāk balsis saņēmušo kandidātu un trešajā balsojumā piedalīsies tikai divi pretendenti.

Žurnāliste Elita Veidemane TV24 raidījumā “Preses klubs”, runājot par prezidenta vēlēšanām, norāda: “Ja mums būtu tāds prezidents kā Zelenskis, es domāju, ka visi viņu nēsātu uz rokām.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par Rinkēviču un Pīlēnu, viņa apgalvo, ka viņi savā jomā ir daudz sasnieguši, bet viņiem ir arī mīnusi. Vēlēšanu rezultāts, viņa uzsver, daudz  ko mainīs viņu dzīvēs. It kā jau Rinkēvičam nē, E.Veidemane prāto, viņš arī paliks kā reprezentants uz ārzemēm.

Lai arī Valsts prezidenta amats ir diezgan reprezentatīvs, viņam ir jābūt iedvesmotājam. Viņam ir jāiet un jārunā ar cilvēkiem. Un tā jārunā, lai cilvēki viņam ticētu. Kad Zelenskis runā, es ticu katram viņa vārda, viņa uzsver.

Es nezinu, kā būs tagad – kam ticēt, viņa spriež.

Vislielāko balsu skaitu jeb 42 deputātu atbalstu saņēma premjera partijas “Jaunā vienotības” (JV) virzītais kandidāts, ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Par JV virzīto kandidātu balso arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). JV Saeimā ir 26 balsis, bet ZZS – 16 deputāti. Pret Rinkēviču nobalsoja 45 deputāti.

Otru lielāko atbalstu jeb 25 balsis saņēma valdošo koalīciju veidojošā “Apvienotā saraksta” (AS) virzītais AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns. AS Saeimā ir 15 balsis, bet par Pīlēnu balso arī Aināra Šlesera “Latvija pirmajā vietā” ar deviņām balsīm un deputāte Glorija Grevcova. Pret viņu balsojuši 62 deputāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.