VIDEO. Čehijas ārlietu ministrs uzsver nepieciešamību turpināt pasākumus Krievijas pilsoņu plūsmas ierobežošanai uz ES robežām 39

Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis norāda, ka ir nepieciešami turpmāki pasākumi, lai ierobežotu Krievijas pilsoņu plūsmu uz Eiropas Savienību (ES). Intervijā “Current Time” žurnālistam Venjaminam Trubačovam Lipavskis sacīja, ka ES robežas ir labāk jāaizsargā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Čehija pašlaik ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts, un tā uzņēma ES ārlietu un aizsardzības ministrus, kuri piekrita atcelt vienošanos par vīzu režīma atvieglojumiem Krievijas pilsoņiem saistībā ar Maskavas iebrukumu Ukrainā. Ļipavskis arī sacīja, ka ES ir “jāatjauno Ukraina”, lai tad, kad tā beidzot pievienosies savienībai, tā varētu ietilpt kā puzles gabaliņš.

“Lūdzam aplūkot pasākumus, kas palīdzēs aizsargāt ziemeļu Baltijas valstu robežu; Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija ļoti aicina uz šādiem pasākumiem, jo to robežas ir pārpildītas ar satiksmi no Krievijas. Mēs aicinām ieviest stingrākus pasākumus attiecībā uz vīzām, jo godīgi sakot, Krievijā ir liela daļa augstākās sabiedrības, kas nejūt “īpašās militārās operācijas” nastu, kas patiesībā ir brutāls karš pret Ukrainu, un var baudīt krāšņo dzīvi Eiropā. Es domāju, ka mēs vairs varam to paciest,” norāda Lipavskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukraina tagad ir kandidāte dalībai Eiropas Savienībā. Cik ātri Ukraina var kļūt par pilntiesīgu dalībvalsti un kā Čehija var palīdzēt Ukrainai šajā ceļā?

“Tas nenotiks vienas nakts laikā, un mums ir jāsaprot, ka šim procesam ir divi pīlāri. Pirmkārt, tā ir politiska saskaņošana un vienošanās par vērtībām un vienošanās par politikas pamatjautājumiem. Un Ukraina ir ļoti saskaņota ar Eiropu. Eiropa ir diezgan līdzīga Ukrainai. Tāpēc nav nekādu problēmu, un tas ir arī iemesls, kāpēc tas tika apstiprināts tik ātri.

Un tad praktiski ir jāizpilda diezgan daudz tehnisko kritēriju dažādās jomās, jo kas ir ES? ES ir valstu savienība, kas vienojās par vienotu telpu ceļošanai, naudas plūsmai, cilvēku plūsmai, preču plūsmai. Tātad tas ir saistīts ar regulējumu, diezgan stingru regulējumu. Un, protams, ja Ukraina vēlas fiziski pievienoties savienībai, jums ir jāizpilda visi šie kritēriji.

Tās ir nodaļas, kas jāatver un jāizpilda. Tas varētu aizņemt kādu laiku, bet politiskā līdzsvarojumā mēs varam palīdzēt Ukrainai diezgan daudz, lai gan tā nebūs ES kā tāda. Es domāju, ka mums vajadzētu padomāt par brīvās tirdzniecības darījumiem un cita veida palīdzību, un noteikti jāatjauno pēc šī šausmīgā kara. Mēs atjaunosim Ukrainu tā, lai Ukraina kā puzles gabaliņš ietilptu savienībā,” uzsver Lipavskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.