VIDEO. “Nu tad lai veic arī attārpošanu un sterilizāciju!” Soctīklotāji reaģē uz kvadroberu čempionātu 0

Soctīklos populārs kļuvis īss izgriezums no kvadroberu čempionāta. Šajā jautājumā noteikti vienaldzīgo nav, daļa sabiedrības šo pieļauj un atbalsta, citi noliedz un neizprot. Kādas ir tavas domas?

Reklāma
Reklāma
Krievijai nav vajadzīga daļa Ukrainas… Tramps atklāj Kremļa īsto plānu
Viedoklis
Kārlis Streips: 1990. gada 4. maijā nekāda neatkarība atjaunota netika
RAKSTA REDAKTORS
“Es nevaru,” viņš teica un pagāja zem ūdens… Daugavā pazudušā Jāņa sieva atklāj traģēdijas detaļas un lūdz palīdzēt meklēšanā
Lasīt citas ziņas

Zem video komentētāji raksta: “lai veic attārpošanu kastrāciju,steralizāciju utt tad redzēs cik ilgi vēlēsies to darīt”, “Kurā stāvā Tvaika 2 ?”, “Cilvēce iet uz pašiznīcību!”, “galīgi jau prātā nojūgušies”, “Kā nav stilīgi!?Tie ādas bruncīši tam džekam, manuprāt, ir ļoti stilīgi!”, “bet joprojām visi domā, ka cilvēki attīstās”, “Izskatās pēc kaut kādu slimnieku spēlītēm, kuri jau iestumuši sabiedrībā šo murgu”.

@kas_notiek2

♬ Neatkārtojiet šo mājas – user27424896673

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Vai tev kvadroberi ir pieņemami?

  • Kas tie tādi?

Vai esat pamanījuši bērnus un jauniešus, kuri publiskās vietās pārvietojas kā dzīvnieki, ēd kā dzīvnieki, atdarina dzīvnieku skaņas? Bērnus, kuri ir ar šo aizrāvušies, sauc par “kvadroberiem”. Arī Latvijā “kvadrobikas” kustību jeb trendu var novērot.

Kā zināms, šo kustību savulaik aizsāka japāņu sprinteris Keniči Ito, kurš bērnībā tika apsmiets par “pērtiķi”. Tad skrējējs nolēma to izmantot savā labā. Viņš izpētīja pērtiķu kustības un izstrādāja tehniku, kā pārvietoties ar četrām ekstremitātēm. 2008. gadā Keniči pat uzstādīja Ginesa pasaules rekordu.

Cilvēki nereti jauc divas kustības – “quadrobs” un “furries”. Patiesībā “furries” parādījās daudz agrāk, 20. gadsimta otrajā pusē. Viņu galvenā iezīme ir pārģērbšanās par animācijas filmu, komiksu un grāmatu dzīvniekiem. Furijiem piemīt cilvēciskas iezīmes: sejas izteiksme, tiešums un inteliģence.

Kas attiecas uz “kvadrobiku”, tas ir sācis iegūt jaunu popularitātes vilni, pateicoties soctīkliem. Jaunākā paaudze ir sākusi augšupielādēt videoklipus, kuros redzami tērpos un pārvietojoties četrāpus, veicot ikdienas darbības mājās vai publiskās vietās.

Psiholoģe stāsta, ka visizteiktāk tas ir bērniem sākumskolas vecumā: “Pēc maniem novērojumiem, tie ir sākumskolas vecuma bērni. Tas nozīmē, ka tā ir pāreja no rotaļām uz izglītojošām aktivitātēm. Ja bērnam ir krīze, nav motivācijas mācīties, ko dara psihe? Psihe sāk pielāgoties, jo ir liels stress, un tā sāk degradēties. Viņi arī saka, ka var ēst dzīvnieku barību. Viņi var arī iet uz pakaišu kastīti. Iedomājieties, cik ļoti psihika degradējas.”

Reklāma
Reklāma

Psihologi aicina vecākus nestāvēt malā. Šajā gadījumā viņi iesaka viņiem visu pārrunāt ar bērniem līdzvērtīga dialoga formātā, nevis izmantot sodu tehniku.

“Aizliegums nepalīdzēs. Man ir pozitīvs gadījums no manas prakses, kad meitene nolēma, ka viņa nebūs četrkājaine. Kā viņa to izdarīja? Mēs ar viņu sākām analizēt, kādas priekšrocības un trūkumi viņai ir būt četrkājainai, un noskaidrojām, ka cilvēciskajā formā viņai būs vairāk priekšrocību, viņai būs vairāk draugu un viņu pieņems sabiedrība,” norāda psiholoģe Tatarinceva.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.