Ilustratīvs foto. Vilks kādā Vācijas zoodārzā.
Ilustratīvs foto. Vilks kādā Vācijas zoodārzā.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Vācijas kapsētā vīrieti esot sakodis vilks 0

Kādu 55 gadus vecu vīrieti kapsētā Vācijā rokā esot sakodis vilks, ziņo “Deutsche Welle”. Savulaik Vācijā izmirušie, bet tagad mežus kuplinošie vilki ir arī karsts kartupelis Vācijas politikā.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Pagājušonedēļ policija saņēmusi ziņu no kāda vīrieša, kurš aizvadītās otrdienas vakarā strādājis kapsētā Šteinfeldas ciemā Lejassaksijas federālajā zemē.

Vīrietis sacījis policijai, ka viņš strādājot pieliecies un sajutis, kā viņam kāds pēkšņi iekož rokā. Pagriezies un pamanījis, ka viņa rokā ieķēries vilks, bet trīs citi vilki vērojuši uzbrukumu no attāluma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc policijas teiktā, vīrietis esot spējis patstāvīgi atbrīvoties no vilka tvēriena un doties prom. Viņam bijuši viegli ievainojumi rokā, un vīrietis vēlāk saņēmis ārsta palīdzību, kurš arī ziņojis varas iestādēm par notikušo.

Tagad speciālisti mēģina apzināt, vai dzīvnieks, kurš uzbrucis vīrietim, bijis vilks. Ja tas apstiprināsies, tad notikušais būs pirmais vilka uzbrukums cilvēkam Vācijā, kopš vilku populāciju valstī tika atjaunota.

Lejassaksijas “Vilku birojs”, kurš atbildīgs par vilku populācijas uzskaiti un uzturēšanu, pašlaik izmeklē atgadījumu un vāc pierādījumus notikuma vietā.

“Viņi meklē, vai var atrast kaut ko, kas varētu apstiprināt aizdomas,” biroja pārstāve Betina Dēra sacījusi ziņu aģentūrai DPA. Viņa uzsvērusi, ka eksperti cer atrast DNS pēdas, kas palīdzētu noskaidrot, vai vīrieti sakodis vilks. Analīzes varot ilgt vairākas dienas.

Kā raksta “Deutsche Welle”, vilku atgriešanās un sadzīvošana ar viņiem ir sensitīvs temats Vācijā, kurā iesaistīti politiķi, vides aktīvisti un zemnieki. Vācijā vilki izmira apmēram pirms 150 gadiem, tomēr tie no jauna tika izmitināti valsts austrumos 2000. gadā. Kopš tā laika vilku populācija valstī ir būtiski augusi, un tas ir radījis problēmas lauksaimniekiem, kuri norāda, ka vilki uzbrūkot viņu mājlopiem.

Pagājušonedēļ Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvo alianse parlamentā nāca klajā ar pozīciju vilku populācijas pārvaldībai. Tajā aicināts atļaut medīt vilkus un atņemt šiem dzīvniekiem stingri aizsargājamas sugas statusu.

Reklāma
Reklāma

Kristīgie demokrāti (CDU) un viņu Bavārijas māsa Kristīgi sociālā ūnija (CSU) argumentē, ka jānosaka ierobežojums vilku populācijām. Argumentācija: viņus neapdraud citi dabiskie plēsoņas, un vilki turpina radīt draudus mājlopiem.

Pēc Vācijas federālās dabas aizsardzības aģentūras datiem, Vācijā ir apmēram 73 vilku bari, 30 vilku pāri un trīs vientuļie vilki.