Zaiga Pūce: Sabiedrība nav gatava pat ikdienišķām krīzes situācijām 0
Sabiedrības gatavība krīzes situācijām sākas ar izpratni par praktiskām darbībām. Zaiga Pūce, Latvijas Universitātes fonda izpilddirektore, TV24 raidījumā “Preses klubs” norāda, ka cilvēkiem pietrūkst zināšanu par to, kā rīkoties ikdienišķās ārkārtas situācijās.
“Tā ideja, ko es gribēju teikt, ka mājasdarba kontekstā, runājot, ja mēs runājam par sabiedrības gatavību aizstāvēt valsti vai palikt šeit, lai veiktu noteiktas funkcijas, tā pārliecība rodas arī no tā, ka tu zini, kas tev ir jādara,” saka Pūce.
Viņa turpina, ka 1983. un 1987. gadā ir dzimuši visvairāk bērnu, un viņi tagad ir ekonomiski visaktīvākie iedzīvotāji, kas ir arī viņas paaudze. Taču viņa norāda, ka, piemēram, “gribētu gan pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā vairāk zināšanu, jo pēdējā reize, un laikam arī vienīgā, kad es esmu par to mācījusies, ir tad, kad es tiesības liku.”
Viņa skaidro, ka par 72 stundu somu lielākoties viss ir skaidrs, bet vairāk skaidrības, viņasprāt, ir nepieciešams ikdienišķās situācijās, piemēram, kad pazūd elektrība. “Es gribētu, kā tāds vidējs, parasts sabiedrības loceklis, zināt kaut kādus minimālos algoritmus, ko man šādā situācijā darīt,” lēš Pūce. Vēl kā piemērus viņa min pirmās palīdzības sniegšanu un siltuma pazušanu ziemā.
Viņasprāt, tas, ka iedzīvotājiem ir skaidrs, kas jādara dažādās situācijās, radītu drošības sajūtu un emocionālo stabilitāti.