Planēta Zeme.
Planēta Zeme.
Foto: Pexels.com

“Zinātnieki jau gadu desmitiem meklēja šo trūkstošo dziļūdeni.” Atklāts dziļš pazemes okeāns, kas varētu pārrakstīt planētas vēsturi 3

Zinātnieki ir atklājuši milzīgu, līdz šim slēptu okeānu, kas atrodas aptuveni 644 kilometru dziļumā zem Zemes virsmas. Kā uzsver pētnieki, šis atklājums var pilnībā mainīt izpratni par ūdens apriti mūsu planētā un par Zemes iekšējās struktūras lomu.

Reklāma
Reklāma
“Satraucošas ziņas, drīz tas sāks ietekmēt arī Latviju…” Sārts publicē potenciālo “darbības plānu”
Veselam
Stipri kauli ir pamatu pamats: 6 pārtikas produkti, kas palīdz uzlabot kaulu veselību
VIDEO. “Pasakaini Dziesmu svētki, tomēr, dārgie folkloristi, kas ir šis?” Liāna Langa neizpratnē par rusifikāciju svētkos
Lasīt citas ziņas

Jauns pētījums sniedz pārliecinošus pierādījumus par šī okeāna esamību Zemes mantijā — slēptā ūdens krātuvē, kas glabājas retā minerālā, ko sauc par ringvudītu, vēsta Unian, atsaucoties uz Daily galaxy.
Zinātnieki tagad uzskata, ka Zemes iekšiene satur tikpat daudz ūdens kā visi virszemes okeāni kopā — tikai tas atrodas iesprostots minerālu struktūrās mantijā, kur valda ārkārtēji spiediena un temperatūras apstākļi.

Kas ir ringvudīts un kāpēc tas ir īpašs?

CITI ŠOBRĪD LASA

Ringvudīts ir augsta spiediena minerāls, kas veidojas Zemes mantijā aptuveni 402 līdz 660 kilometru dziļumā. Šī minerāla unikālā īpašība ir spēja saglabāt ūdens molekulas savā kristāliskajā struktūrā, pat milzīga spiediena apstākļos.

Viena no pētījuma līdzautoriem uzsver: “Mēs beidzot redzam pierādījumus par ūdens ciklu visā Zemē. Tas palīdz izskaidrot, kāpēc mūsu planētai ir tik daudz šķidrā ūdens virsmas slānī. Zinātnieki jau gadu desmitiem meklēja šo trūkstošo dziļūdeni.”

Ūdens aprite zem Zemes virsmas — ko tas nozīmē?

Šis atklājums liek domāt, ka ūdens cikls neaprobežojas tikai ar okeāniem, upēm un atmosfēru, bet pastāv arī dziļi zem zemes — Zemes mantijā, kur ūdens ir iesprostots minerālos un regulāri maina savu atrašanās vietu.

Pētījuma līdzautors uzsver: “Ringvudīta kristāla struktūrā ir kaut kas ļoti īpašs, kas ļauj tam piesaistīt ūdeņradi un noturēt ūdeni. Šis minerāls dziļas mantijas apstākļos var noturēt daudz ūdens.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.