Žurku nīdēšana 0

Kā tikt vaļā no žurkām, kas iemitinājušās kūtiņā? Indes lietot negribu, varbūt zināt citu labu padomu?
Rita Priekuļu novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Pēdējos desmit gados žurku ķeršanas metožu arsenāls ir ievērojami mainījies. Latvijā grauzēju nīdēšanai vairs nav atļauts izmantot stipras indes. Novērots, ka žurkas spēj instinktīvi nodot informāciju savām ciltsmāsām: ja viena, indi ieēdusi, uzreiz nobeidzas, citas ēsmai vairs nepieskaras.

Viens no mūsdienīgiem līdzekļiem, ko var izmantot pret žurkām, ir īpaši lipīgā līme NoRat. SIA “Pest Baltic” Rīgā, Kroņu ielā 13a, tā nopērkama 200 ml iepakojumā par Ls 0,90, bet SIA “Cēsu agroķīmija” Cēsīs, Tirgoņu ielā 5, – par 1,10 latiem. Līme ir bieza, tādēļ iepriekš tā jāsasilda, piemēram, noliekot uz radiatoriem. Pēc tam to plānā kārtā uzklāj uz dēļa, finiera vai bieza kartona un izliek vietās, kur manīta grauzēju darbošanās, piemēram, gar barības silēm. Žurka pielīp, vairs nevar atrauties un ātri iet bojā. Jārēķinās, ka šādi ķert grauzējus nav nedz viegli, nedz lēti, jo slazdi ar beigtajiem dzīvniekiem jāiznīcina, tos nevar lietot atkārtoti. Mērenā siltumā līmes slazds savu iedarbību saglabā vienu mēnesi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbrīvoties no grauzējiem var ar klasiskajiem slazdiem. Visefektīvākie ir lielie, kas maksā vidēji 3 latus. Pievilināšanai slazdā ieliek ēsmu, piemēram, kūpinātu desu vai sieru, un atstāj to vietās, kur grauzēji visvairāk skraida (to var redzēt pēc ekskrementiem). Slazdi katru dienu ir jāpārbauda. Kamēr grauzēji nav pieveikti, padodies nedrīkst!

Deratizācijas uzņēmuma “Pest Baltic” mārketinga speciāliste Zanda Zaltāne atzīst, ka visiedarbīgākā tomēr ir ēdamās hroniskas iedarbības indes – granulas, graudi vai pasta. Ar tām var ievērojami samazināt grauzēju skaitu. Preparātos aktīvā viela ir tikai 0,005% , tāpēc žurkai laikā gaitā jānobauda 30 – 40 g šīs indes.

 

Modernās žurku indes ir izstrādātas tā, lai apmānītu šos gudros dzīvniekus – proti, tie pat nenojaustu sava bara locekļa bojāejas cēloni. Preparāti ne­nogalina uzreiz, bet tikai trešajā ceturtajā dienā, kad parasti ir sasniegta nāvējošā deva, turklāt žurka nenobeidzas vis savā midzenī, bet gan pamet to kopā ar baru.

 

Inde tomēr jānoliek mājdzīvniekiem nepieejamās vietās, piemēram, kādā caurulē. Ir nopērkamas arī speciālas žurku barotavas (maksā 4 – 6 lati), kurās indei nevar piekļūt nedz suņi, nedz kaķi. Preparāti savu iedarbību saglabā apmēram pusgadu. Piemēram, SIA “Pest Baltic” var iegādāties hroniskas iedarbības indi Ratibrom 2, kas 100 g iepakojumā maksā vienu latu, veikalā “Combat” Rīgā, K. Barona ielā 114, tirgo Rodimur granulas ar mumificējošu efektu par Ls 1,25 (100 gramu), Bromad GR granulas par Ls 1,49 (200 gramu), Facorat vaska blokus, kas izturīgi pret mitrumu, par Ls 1,48 (100 gramu).

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.