Latvijā
Kriminālziņas

Babītē atklāta nelegālu cigarešu ražotne; aizturētas septiņas personas 3

Foto VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policija Babītes novadā atklājusi ievērojamu nelegālu cigarešu ražotni, šodien preses konferencē informēja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Viņa uzsvēra, ka nelegāla cigarešu ražotne ir atklāta un apturēta pirmo reizi visās Baltijas valstīs. “Esam nonākuši uz pēdām organizētai grupai, kura ražoja cigaretes pārsvarā Skandināvijas tirgum un nodarīja ievērojamus zaudējumus gan Latvijas, gan citu valstu budžetam,” sacīja Cīrule.

Kratīšana tika veikta kriminālprocesa ietvaros, kas bija uzsākts pēc ilgāku laiku veikta operatīvo pasākumu kopuma. Kratīšanā tika atklāta pilnībā iekārtota cigarešu ražotne.

Cigarešu ražošana notika angārā, kura būvniecība nav bijusi iepriekš saskaņota. Ēkā bija izveidotas noliktavas telpas, ražošanas telpa, kurā atradās ražošanas iekārta, kā arī bija izbūvēts sanitārais mezgls un atpūtas telpa. Ražotnē bija ierīkota arī signalizācija, kas brīdināja par nepiederošu personu tuvošanos, tāpat bija izveidota rezerves izeja, pa kuru strādnieki varētu ēku pamest nepamanīti. Muitas policijai, uzsākot kratīšanu, izdevās strādniekus pārsteigt tieši nelegālās ražošanas procesa laikā.

Kratīšanas laikā ražošanas telpā tika atrasta cigarešu ražošanas iekārta, kas spēj saražot līdz 4000 cigaretēm minūtē, iekārta, kas sapako cigaretes paciņās un iekārta, kas sapako cigarešu paciņas blokos kā arī ģenerators elektroenerģijas ražošanai.

VID Muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš informēja, ka šoreiz bija radusies iespēja ne tikai atklāt iekārtu un cilvēkus, bet konfiscēt arī izejvielas un gatavo produkciju.

“Pēc mūsu domām nodarītie zaudējumi var pārsniegt 2,5 miljonus eiro, šādu vērtējumu ir snieguši starptautiski eksperti. Iekārtas vērtība ir ap vienu miljonu, bet gatavās produkcijas vērtība – ap 1,5 miljoniem eiro. Precīzi zaudējumi vēl tiks aprēķināti,” stāstīja Podiņš.

Viņš piebilda, ka VID ir informācija par šādu kravu aizturēšanu arī citās Eiropas valstīs. “Patlaban eksperti pārbauda, vai Eiropas Savienībā aizturētās cigaretes ir saražotas uz Babītē atklātās iekārtas,” norādīja Podiņš.

Kratīšanas laikā tika atrastas arī jau saražotas cigaretes “GOAL”, aptuveni četras tonnas sasmalcinātas tabakas, no kuras var izgatavot vismaz četrus miljonus cigarešu, kā arī cigarešu paciņu sagataves ar uzrakstiem “GOAL”, līme, folija un citi cigarešu ražošanas izejmateriāli.

Muitas policija aizturēja septiņas personas – seši ražošanas procesā iesaistītie un apsargs.

Dažas stundas vēlāk tā paša kriminālprocesa ietvaros tika veikta vēl viena kratīšana kādā noliktavā Olaines novadā.

Kratīšanas laikā tika izņemti 5,4 miljoni cigarešu “GOAL” un autotransports, ar kuru cigaretes tika pārvietotas no rūpnīcas uz noliktavu.

Saistītie raksti

Kopā tika izņemti 5,4 miljoni cigarešu, aptuveni četras tonnas tabakas, iepakojuma materiāli, ražošanas iekārtas, astoņi transporta līdzekļi.

Kriminālprocess uzsākts 17.maijā. Bargākais sods, ko paredz likums par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

LA.lv