×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Cilvēkiem ar invaliditāti piedāvā valsts apmaksātu iespēju apgūt profesiju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) par valsts budžeta līdzekļiem piedāvā apgūt kādu no 15 profesionālās izglītības programmām SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, informē SIVA.

Mācoties Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai studējot koledžā personām ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti valsts apmaksā ne tikai izglītības programmu apguvi, bet arī nodrošina speciālistu konsultācijas un nodarbības, dažādas veselību veicinošas procedūras, autovadīšanas apmācību, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – surdotulkošanu sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību, kā arī dzīvošanu dienesta viesnīcā un ēdināšanu.

Mācību ilgums Jūrmalas profesionālajā vidusskolā ir atkarīgs no izglītības programmas no 480 stundām informācijas ievadīšanas operatoriem līdz četriem gadiem datorsistēmu tehniķiem, kuri programmas noslēgumā iegūst diplomu par profesionālo vidējo izglītību. Savukārt koledžā studijas klātienes un neklātienes programmās ilgst no diviem līdz trim gadiem, kuros ietilpst arī prakse, kuru palīdz organizēt SIVA speciālisti.

“Katru gadu skolu un koledžu absolvē vairāk nekā simts jaunie speciālisti, kuri ieguvuši teorētiskas un praktiskas zināšanas, lai spētu strādāt izvēlētajā profesijā. Būtiski, lai arī darba devēji būtu atsaucīgi un atbalstītu cilvēku ar invaliditāti integrāciju darba tirgū,” atzīst SIVA direktore Ilona Jurševska.

SIVA informē, ka 2014./ 2015.gadā Jūrmalas profesionālajā vidusskolā uzņem programmās, lai iegūtu šādas kvalifikācijas – datorsistēmu tehniķis, pavārs, pavāra palīgs, rūpniecības komercdarbinieks, tirdzniecības zāles darbinieks, elektrotehnikas montētājs, montāžas darbu atslēdznieks, informācijas ievadīšanas operators, uzskaitvedis, palīgšuvējs, apdrukās tehnoloģiju speciālists, veļas mazgātājs un gludinātājs.

Uzņemšana SIVA Koledžā 2014./2015.gadā notiek sešās programmās – grāmatvedība un nodokļi, mārketings un tirdzniecība, cilvēku resursu vadība, viesnīcu servisa vadība informācijas tehnoloģijas un tulkošana – surdotulka kvalifikācijas iegūšanai.

Pirms mācību uzsākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti jāveic profesionālās piemērotības noteikšana, kas var ilgt līdz desmit dienām, kuru laikā par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināta arī ēdināšana, dzīvošana dienesta viesnīcā Jūrmalā un surdotulkošana personām ar dzirdes traucējumiem sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+