×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Dzelzs Mairis. Ar jostu uz slimnīcu (44)

svari7

Jaunais pasaules čempions WBC versijā ir… Mairis Briedis! Šie vārdi Vestfālenes arēnā bija un joprojām ir prātam netverami. Lietas, ko skatījāmies kā kaut ko tālu un neaizsniedzamu, ir atnākušas tepat pašu mājās. Ar savu latviešu komandu, ar savu latviešu bokseri. Ar dzelzs Mairi.

Paldies Maira Brieža komandai, kura tikai trīs uz Dortmundi atbraukušajiem mediju pārstāvjiem pēc cīņas atvēra ģērtuves durvis. Aiz tām bija ne tikai saldā uzvaras garša un skaistās emocijas. Arī sāpes un spēku izsīkums.

Uzvaras prieks, dopinga kontrole, mediķu pārbaude, mediju uzmanība, zvans no WBC vadības Amerikā, tuvāko apsveikumi – kopā ar sviedru smaržu Brieža ģērbtuvē, kas Vestfālenes arēnā bija ar numuru seši, valdīja visdažādāko emociju kokteilis.

Pasaules čempiona tituls boksā – tas, manuprāt, ir vīrišķīgākais no visiem čempionu tituliem. Līdz tam nevar aizsniegties bez sāpju izbaudīšanas. Bez drosmes un dzelžaina rakstura.

Tā vietā, lai kārtīgi nosvinētu izcīnīto titulu, jaunajam čempionam viss sanāca mazliet savādāk. Te ļāvies svinībām, te atkal Mairis reizi pa reizei sāpēs saķēra pakrūti. Nācās atgulties uz ģērbtuves grīdas. Uz brīdi palika labāk, taču – atkal un atkal. Līdz tika pieņemts tobrīd pareizākais lēmums – doties uz slimnīcu pārbaudīt veselības stāvokli. Tādas nu iznāca čempiona svinības, turklāt jau pēc septiņiem no rīta bija jādodas uz lidostu.

Aizkulises, kuras reizēm paliek aiz kadra. Epizodes, kas lieku reizi pierāda – lielais sports ir nežēlīgs un tādēļ katra uzvara tajā ir īpaši salda. Kur nu vēl šāda. Arī šajos brīžos Mairis bija tas pats pozitīvais tēls, kādu esam raduši redzēt visas karjeras laikā – neatteica interviju, bija gatavs nobildēties. Cik spēki ļāva.

Iespējams, Brieža sāns tika traumēts jau cīņas vidū, kad Mairim uz brīdi trūka elpa un bija sāpes pakrūtē. Cīņas karstumā un adrenalīna uzplūdā nepamanāmas lietas. Nopietnas sāpēs parādījās tikai pēdējā raunda izskaņā, kad cīņas iznākums jau bija izšķirts. Iespējams, ka Briedis kā īsts dzelzs vīrs savu titula izcīnīja ar lauztu ribu. To gan uzzināsim vēlāk, pēc slimnīcā veiktajām pārbaudēm.

Jauno pasaules čempionu gaida pāris mēnešu atpūta, bet naudīgajā boksa pasaulē Brieža komandai tagad ir cits vārds. Arī cita cena. Ar Briedi boksēt gribēs daudzi, šo titulu būs jāaizstāv un šī josta nav mūžīga. “Nākotnes plāni ir lieli, tāpat interese par mums. Publiski par iecerēm vēl negribu runāt, lai nenoskauž. Varu tikai pateikt vienu – mēs nebaidāmies ne no viena un esam gatavi šo titulu aizstāvēt jebkura versijā,” saka Brieža menedžeris Als Siesta.

Briedis un viņa komanda – arī Sandis Kleins, Mareks Osovskis, Agris Freija, Gatis Irbe, Dmitrijs Lučņiks, Raimonds Zeps un Als Siesta – mājās brauc ar padarīta darba sajūtu un prestižo WBC čempiona jostu.

Turpat Vestfālenes halles VIP zonā arī pēc cīņas dārdēja mūzika, ap ēdienu un dzērienu galdiem spietoja lepni ģērbtas dāmas un kungi, lija alus un vīns. Caur šo jampadraci uz mājām devās arī Marko Huks, kura iecerētā čempionu ballīte nebija izdevusies. Varbūt tāpēc tur kopā ar Latvijas kolēģiem iedzertais alus par Maira Brieža uzvaru šķita īpaši salds. Un nebija ne mazākā žēluma, ka šajā banketā smaidi ir samāksloti un urravas nav kam saukt. Mums bija un ir savējās.

Ja nekas nenoies greizi, Mairis Briedis Rīgā plāno atgriezties šodien pulksten 17.25 ar reisu no Varšavas. Pelnījis čempiona cienīgu sagaidīšanu!

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. žēl man tevis Mairi ka tu nonāci slimnīcā..

 2. Briedim tagat japagul..ja parstejas!!!

 3. Paldirs par Jusu pozitivismu un izturibu!

 4. Dīvains virsraksts. Došanās uz slimnīcu pēc cīņas pieder pie lietas. Tas notiek diezgan bieži šajā sportā. Kaut vai tikai pārliecināties, ka ar veselību viss kārtībā.

 5. uzvaras mirkļi ir saldi jebkurā sporta veidā, tomēr sporta veidos, kur dauza galvu, ir pašnāvība priekš veselības. Ribas tas sīkums.

 6. Gods un Slava Mairim! Neaizmirstami viņa vārdi – Mans dopings ir mana tauta!
  Paldies Mairi!!!

 7. MALAČI.

 8. Maira māmiņa Liepājā Atbildēt

  Esmu lepna ka mums tads cilvēks un manam dēliņam vārda brālis, cienot spēku un Mairi tika dots vārdins manam dēliņam. Ceru kādreiz dzīvē izdosies abiem uztaisīt kopīgu bildi ??

 9. Veselojies Mairi,un esi tāds kāds esi

 10. Es varbūt esmu akls bet tajā josta es neredzu latvijas karogu . Ir austrijas bet nav latvijas

 11. Cik politiķi Latviju, tās vaŗdu grauj, tik sportisti un mākslinieki to ceļ virspusē. Visu cieņu Mairim!

 12. MAIRIS GODAM NOPELNĪJIS 1.ŠĶIRAS TRĪSZVAIGŽŅU ORDENI,UNIKĀLS GADĪJUMS LATVIJAS VĒSTURĒ.KAUNS BŪS JA VALDĪBA TO NEIEDOS

 13. Jas tur vīrišķīgs kad viens otram sit pa seju
  Idiotiska nodarbe

 14. Cik politiķi Latviju, tās vaŗdu grauj, tik sportisti un mākslinieki to ceļ virspusē. Visu cieņu Mairim! Mums nepieciešami tādi godavīri-Latvijas vārda cienīgi, kam viņa tauta ir viņa dopings! Politiķi viņam pat kurpes nav pelnījuši tīrīt.!

 15. Cik politiķi Latviju, tās vaŗdu grauj, tik sportisti un mākslinieki to ceļ virspusē. Visu cieņu Mairim! Mums nepieciešami tādi gadavīri-Latvijas vārda cienīgi, kam viņa tauta ir viņa dopings! Politiķi viņam pat kurpes nav pelnījuši tīrīt.!

 16. Lepojos ar musu boksefi

 17. ! Apsveicu ar Uzvaru pret Marco un izciiniito WBC jostu!!!
  P.S. Par traumu (saaposhais saans)- ceru, ka nav nekas nopietns, ka ir tikai miiksto audu sasitums. P.P.S. Svariigaak shajaa gadiijumaa ir neirologa un acu aarsta konsultaacija.

 18. Super! Paldies!

 19. Esmu lepna par Briedi.Visu cienu vinam.Noveelu aatri izveseloties,atguut speekus.

 20. Visa cieņa! Cerams mekas nopietns. Pēc atputas varetu iegriesties pie hokejistirm padalities pierdzē kā jacinās.

 21. Malacis, izturēja! Visu cieņu!

 22. Cik patīkams raksts. Tik skaisti un emocionāli uzrakstīts! Paldies! Un, protams, malacis Mairis!!!

 23. Vai ta tieshaam nevareeja nopirkt bileti uz tiesho reisu ka jaamocaas ar paarseeshanos Warshavaa
  Taa mees savus varonus miilam

 24. cena ko naaksies maksaat, nau to vewerta 😉

 25. Mairi super!!! Prieks par Jums!!!

 26. Paldies Mairi, tu biji lielisks.Veiksmi un izturība nākotnē.

 27. Lepojamies ar Mairi, skatījāmies līdz vieniem naktī! Šādi cilvēki nes Latvijas vārdu pasaulē!
  Arī raksts ļoti labs un emocionāls. Paldies žurnālistam

 28. To gaidija visa Latvija un netikai.PALDIES MAIRI.

 29. Milzīgs lepnums un prieks par Mairi! Veseļojies!

 30. Mēs esam varena tauta caur mūsu sportistiem!

 31. Mairi, mēs par Tevi!

 32. Velti vācieši aprāva Latvijas himnu pusceļā! Tas nespēja Mairi izsist no līdzsvara!

 33. Apsveicam, lepojamies! Novēlam gribasspēku, stipru veselību un pašpārliecinātību par sevi un Latviju arī turpmāk!!!

 34. Ļoti izjusti uzrakstīts.

 35. Latvieši ir un ir talantīga tauta! Un tādēļ lūdzu pārstāsim apriet viens otru. Būsim iecietīgāki. Lai veselība, ātrāk sadziedētas ribas Mairim.

Draugiem Facebook Twitter Google+