Latvijā
Rīga

Foto: Rīgā piestājuši NATO karakuģi3

Publicitātes foto

No šā gada 29. marta līdz 3. aprīlim ar diviem moderniem karakuģiem Rīgā viesosies Baltijas jūrā izvietotā NATO 1. pastāvīgā jūras spēku grupa (SNMG1).

Kuģi būs atvērti apskatei apmeklētājiem pirmdien, 2. aprīlī no pulksten 13:00-15:00.

SNMG1 ir viena no divām NATO izvēršamām fregašu grupām, kas ir gatava jebkurā laikā īstenot tai dotos uzdevumus, sākot no mācībām līdz dalībai misijās.

Lai uzturētu šīs spējas, SNMG1 šobrīd sastāv no trīs karakuģiem – Kanādas fregates ar pretzemūdeņu spējām HMSC St John’s, Dānijas pretgaisa aizsardzības fregates HDMS Niels Juel un Vācijas Jūras spēku korvetes FGS Erfurt.

Galerijas nosaukums

“Kopš grupas vadības pārņemšanas janvāra sākumā Bergenā, Norvēģijā, SNMG1 nepārtraukti turpina apmācības grupas ietvaros, lai saglabātu augstu gatavību. Papildus mēs izmantojam arī ikvienu iespēju piedalīties mācībās ar reģiona jūras spēkiem, tai skaitā ar Latvijas Jūras spēkiem,” norāda Dānijas Karalisko jūras spēku komodors un SNMG1 komandieris Sorens Tingards Larsens (Søren Thinggaard Larsen.

Rīgā viesosies HDMS Niels Juel un FGS Erfurt, savukārt HMCS St John’s apmeklēs Kopenhāgenu. Komodors Larsens norāda, ka ir priecīgs apmeklēt Rīgu un aicina Latvijas iedzīvotājus apskatīt grupas kuģus.

Par flagmankuģi

Dānijas pretgaisa aizsardzības fregates Evolved Sea Sparrow raķetes (kuģis – gaiss) un Harpoon raķetes (kuģis – kuģis). Šā gada janvārī Dānijas parlaments apstiprināja, ka uz HDMS Niels Juel un tādas pašas klases kuģiem tiks izvietotas SM2 raķetes, kas var nodrošināt pretraķešu aizsardzību gandrīz 100 km rādiusā ap kuģi.

LA.lv