Veselam
Sekss

Vīram herpes intīmajā vietā… Ko iesākt man?4

Foto – Shutterstock

“Manam vīram atklāja dzimumorgānu herpi, bet man nekādu simptomu nav. Vai tomēr arī man būtu jālieto kādi medikamenti? Vai herpes infekciju iespējams izārstēt? Vai tā ietekmē auglību?” LAURA TALSOS

Ģenitālo herpi izraisa vīruss no plašās herpesvīrusu saimes HSV-2. Kā skaidro ginekoloģe Vēsma Kažociņa, tās infekcija uzliesmo, vājinoties imunitātei, kā arī stresa situācijās. Tad mīlēšanās nav iespējama, jo uz dzimumorgāniem veidojas sāpīgas čūliņas. Taču inficētais vīrusu nēsā pastāvīgi. Ja partnerei ir pietiekami stipra imunitāte, viņa nesaslimst, taču profilakses nolūkos var lietot vobenzīmu vai citu līdzekli organisma aizsargspēju stiprināšanai.

Dzimumorgānu herpes auglību neietekmē. Vienīgi, ja sievietei šī infekcija uzliesmo pirms dzemdībām, lai neaplipinātu mazuli, jāveic ķeizargrieziens.

Ar ģenitālo herpi, kuru pilnībā izārstēt nav iespējams, ir inficēti vidēji 18% cilvēku. Sadzīvē to bieži jauc ar sēnīšu infekciju, kas vīrietim var izpausties kā mazi sarkani punktiņi uz dzimum­locekļa galviņas.

Saistītie raksti
LA.lv