×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Kāda ir tava veselība?

Foto - LETAFoto - LETA

Centrālā statistikas pārvalde uzsākusi Latvijas iedzīvotāju veselības otro apsekojumu.

Pasākuma mērķis – iegūt informāciju par Latvijas iedzīvotāju veselību, dzīvesveidu, veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu un pieejamību. Apsekojums tiks veikts visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī Islandē un Norvēģijā. Iegūtos datus izmantos sociālekonomiskās politikas plānošanā.

Eiropas iedzīvotāju veselību pirmoreiz apsekoja 2008. gadā. Tolaik 41% respondentu savu veselības stāvokli vērtēja kā labu un 38% – kā viduvēju. Aptaujātie visbiežāk sūdzējās par muguras sāpēm, paaugstinātu asinsspiedienu un hroniskām plaušu slimībām. Respondenti visvairāk bija apmierināti ar ģimenes ārstu pakalpojumiem (61%) un vismazāk – ar slimnīcu pakalpojumiem (38%).

Šogad apsekojumā iesaistīs 11 tūkstošus respondentu visā Latvijā. Statistikas pārvaldes intervētāji apsekojumu beigs 2015. gada februārī. Intervētāji respondentu apmeklēs dzīvesvietā vai sazināsies pa telefonu. Pirms aptaujas izlasē iekļautās personas saņems informatīvu vēstuli. Pārvaldes darbinieki aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un aktīvi piedalīties apsekojumā, garantējot iegūtās informācijas konfidencialitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+