Pasaulē
Eiropa

Kijevā atsākas demonstrācijas 0

Foto – AFP

Pēc ilgāka pārtraukuma Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notikusi pirmā protesta akcija pret prezidentu Viktoru Janukoviču, kurā piedalījušies 10 tūkstoši cilvēku, kas gan ir ievērojami mazāk nekā protestu kulminācijas brīdī decembra vidū, kad demonstrācijās iesaistījās aptuveni 200 tūkstoši cilvēku.

Daudzi no demonstrāciju dalībnieki Kijevas centrā esošajā Neatkarības laukumā uzturas jau kopš protestu sākuma novembra beigās. Vakardienas demonstrācijas dalībniekus uzrunāja arī viens no opozīcijas līderiem un partijas “UDAR” priekšsēdētājs Vitālijs Kļičko. “Amatpersonas izliekas, ka mūs nedzird. Es saprotu, ka mums ir grūti, bet mums ir pietiekami daudz spēka, lai uzvarētu,” sacīja Kļičko. Viņš solīja, ka demonstrāciju apjomi augs pēc pareizticīgo Ziemassvētku brīvdienām, kas iekrīt šodien un rīt.

Kļičko arī solīja Ukrainā noorganizēt vispārējo streiku. “Esmu pārliecināts, ka mēs piespiedīsm amatpersonas rēķināties ar pilsoņiem,” sacīja bijušais pasaules čempions boksā. Vienlaikus viņš paziņoja, ka protestētājiem nepietiek tikai ar “morālu atbalstu” no Eiropas Savienības. “ES vajadzētu noteikt sankcijas pret šīs valsts amatpersonām. Valdības pretiniekiem ar morālo atbalstu vien nepietiek,” apgalvoja Kļičko.

Protestētājus uzrunāja arī cits opozīcijas līderis Arsēnijs Jaceņuks, kurš aicināja Neatkarības laukumā sanākušos 10 tūkstošus cilvēku saglabāt savu protestu garu. “Šis gads mums būs ļoti grūts. Mums šeit ir jānoturas,” paziņoja Jaceņuks.

“Es noteikti turpināšu braukt uz Kijevu, jo amatpersonas tikai gaida protestu vājināšanos, lai tad tos varētu pilnībā apspiest. Taču cilvēki ir gatavi cīnīties līdz galam,” sarunā ar ziņu aģentūru “AFP” sacīja uz valsts galvaspilsētu Kijevu no Nikolajevas apgabala valsts dienvidos atbraukusī skolotāja Oļena Biļika.

LA.lv