×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Lai jaunieši pārņemtu saimniecības savā īpašumā — valsts piešķirs 40 000 eiro (17)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Valdība otrdien noteikusi atbalstu 40 000 eiro vienreizēja maksājuma veidā, ko piešķirt jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai, portālu ”la.lv” informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Šis ir noteikumu projekts, ko bija sagatavojusi Zemkopības ministrija, un kas noteiktu valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību. Maksājumu plānots izsniegt divās daļās.

“Atbalsts būtu piešķirams juridiskai vai fiziskai personai, kuras gada kopējais apgrozījums iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas vai saimniecības ekonomiskais lielums standarta izlaides vērtībā projekta iesnieguma iesniegšanas brīdi ir vismaz 15 000 eiro, bet neviens no rādītājiem nepārsniedz 70 000 eiro,” skaidro ministrija.

Zemkopības ministrija cer, ka šis atbalsts veicinās jauniešus pārņemt lauku saimniecības savā īpašumā. “Piesaistot personas, kas ir jaunākas par 40 gadiem, lai veidotu jaunas lauku saimniecības vai pārņemtu jau esošās, tiks piesaistīts lauksaimniecības nozarei nepieciešamais darbaspēks ar jaunām zināšanām un prasmēm. Jauno īpašnieku vadības prasmes sekmēs jaunu ideju izmantošanu, lauku saimniecību efektivitātes un nozares konkurētspējas pieaugumu, kā arī ilgtspējīgu dabas resursu izmantošanu,” uzskata ministrijā.

Visā plānošanas periodā Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākumam „Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai” paredzētais kopējais publiskais finansējums ir 13 900 934 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Un kur viņi realizēs savu saražoto produkciju???

 2. cik ilgi lobēs to Latgali ar teritorijas attīstības indeksu (TAI)?! Pilna Latgale ar labu tehniku un attīstītu lauksaimniecību, Vidzemei, piemēram, Salacgrīvas novads/Kurzemei, piemēram, Mērsraga novada nobālēt viņu priekšā! Bet nē, plus punkti par to, ka viņiem TAI ir mīnusos. Tai pat laikā tāds Ainažu pagasts ir neapkoptākais LV, lai gan TAI ir ar + zīmi. Pilnīgi nepamatoti lietots vērtēšanas kritērijs.

 3. Kā parasti-bagātie kļūs vēl bagātāki, bet nebadzīgie var turpināt ar līku muguru rušināties savās pārs vagās. Man ir 27, ir idejas, lai attīstītu savu saimniecību, bet nevaru startēt šajā projektā tikai tāpēc, ka nav nepieciešamais apgrozījums…

 4. Noteikti piekrītu tiem, ka tas neveicinās jauniešu atgriešanos laukos, un atbalsts tiešām ir ierobežotam lokam. Man arī pāri par 40 un kā jaunais neklasificējos, ir zeme kur varētu aitas ganīt, bet normālai kūtij un tehnikai siena sagādāšanai nepietiek. Nav mūsu valstīs atbalsts tiem , kuri grib no pilsētas uz laukiem pārcelties. Starp citu pirms vairākiem gadiem, kad pirkām lauku īpašumu pagastā jautāja, un brīnījās, kāpēc gribam uz laukiem pārcelties, visi taču uz Rīgu vai ārzemēm brauc..

 5. Visi gaida naudu, kuru taapat nodzers. Bet peec 1.Pas. kara jaunsaimnieki saaka zu nulles, mans krustteevs izpostiito lielsaimnieciibu sanjeema atpakal, arii saaka zu nulles, un gandriiz visiem lieliski veicaas. Latvieshi esiet uznjeemiigaaki!

 6. diezgan bēdīgi, 🙁 no nulles neko neuzsāk, man ir zeme un vienmēr esmu gribējusi vai nu zemenes vai mellenes stādīt, bet nekā. ak un jā , man jau būs 42 .
  un ja nu jaunietis tiešām vēlas kaut ko uzsākt. tad kā? ja no nulles neko nevar.
  protams nauda tiks tiem kam jau ir.

 7. Stulbākais ir tas, ka pārņemot saimniecību vismaz 50% gadījumu saimniecībā turpina strādāt senči, bet oficiāli saimniecība skaitās uz jaunā lauksiamnieka. Un jā, izskatās, ka no 0 sākt nebūs iespējams. To tik ZM ierēdņi prot izdomāt. Sačakarēs visu ko vien var sačakarēt…

 8. “Atbalsts būtu piešķirams juridiskai vai fiziskai personai, kuras gada kopējais apgrozījums iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas vai saimniecības ekonomiskais lielums standarta izlaides vērtībā projekta iesnieguma iesniegšanas brīdi ir vismaz 15 000
  Un kur te uzņemejdarbības uzsākšana…
  ja gribu no nules izveidot saimniecibu nekas nepienakas…

  • no jauna kaut ko sākt tiešām nesanāks- nu negrib, lai uz laukiem pārceļas no Rīgas..

   • Tas būtu bezprātīgi dot šādas summas, lai katrs varētu pametināt roku lauksaimniecībā, neesam tik bagāti. Tas ir tikai loģiski, ja tiek atbalstītas reāli strādājošas saimniecības.

 9. Gliemežniekiem noderēs aliņam

 10. Smiekla nauda ja godīgi! Priekš mājražotājiem ir OK, bet ne pie integrētās augkopības, arī lopkopībā tas nekas īsti nav! Pa šo summu var tik kkādus poļu sūdus sapirkties un neko vairāk. un jēga no tā, ka tas viss pēc viena – diviem gadiem sāks brukt kopā?

  • Kāpēc garām? šāda veida palīdzība vienalga ir labāka kā nekāda, šī palīdzība ir mana atpakaļbiļete uz Latviju (šobrīd dzīvoju UK un pelnu labi un pa daļai investēju Latvijā, bet būtu grēks neizmantot iespēju sakārtot dzimtas īpašumu).

   • Tāpēc ka garām! maniem vecaakiem ir maza saineciiba 50ha no kuriem lielākā daļa ir pļavas, mūsu pagastā zemnieki ir uz vienas rokas prkstiem saskaitaami un taadaa pat izmērā, neapsaimniekotās zemes ir daudz. mūsu tehnikas parks turās uz veciem traktoriem uz kuriem tik veselība tiek čakarēta, no ieliktās enerģijas atdeve procenti 30% pārējais aiziet vējā kopā ar veselību. ja iepriekšējā plānošanas periodā pietika vismaz jaunam holandiņam, tagad fig, ko lādzīgu paņemsi.
    Ir absolvēts LLU, esmu agronoms, strādāju šajā sfērā. Bet pašam nepatīk strādāt ”zem” kāda, šāds solis būtu vismaz iesākums, lai atkratītos no šī stāvokļa.
    Manā uztverē adekvāti būt saņemt 70000. tā ir reāla summa priekš pamatlīdzekļiem.
    Un ko pats pasāktu ar tiem 30 000.?

    Pie tam lietota tehnika ar nav variants, jo neviens to pašu traktoru labā stāvoklī nepārdod. Pie tam laiku iepriekš bļaustījās, un negribēja pieļaut, ka tā pati tehnika tiks divreiz iegādāta pa fondiem.

    Un ja tā paskatās – tehnka ko iegādājaies 70-80% ražota ES, nauda ko iegulda mūsos tāpat aizplūst atpakaļ uz ražotnēm, kas arī darbojās kā stimuls, jau ES ekonomikai.

    NAV NOTEIKTA CILVĒKU LOKA INTERESĒS, LAI LAUKOS BŪTU CILVĒKI UN ,IT ĪPAŠI, JAUNI CILVĒKI AR ZINĀŠANĀM UN DEGSMI. PABALSTIET, MOTIVĒJIET, UZTAISIET ATVIEGLOJUMUS, REDZĒSIET, PIENESUMS BŪS LIELĀKS NEKĀ NO NODOKĻU PALIELINĀŠANAS.

 11. Kamdēļ vecuma ierobežojums? Man ir 45 un vēlos no vecākiem pārņemt saimniecību, tad sanāk, ka man nepienākās?

Draugiem Facebook Twitter Google+