Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
13. oktobris, 2014
Drukāt

Mediķi lūdz laikus rīkoties iedzīvotāju pasargāšanai no Ebolas vīrusa

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A protester wearing a medical mask takes part in a demonstration in support of Spanish nurse Teresa Romero infected with the deadly Ebola virus in Madrid on October 11, 2014. Spanish healthcare workers and unions complain of a long list of failings in the case of a nurse who contracted Ebola while treating two elderly missionaries who died from the virus. AFP PHOTO / CURTO DE LA TORRE

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pirmdien Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) nosūtījusi vēstuli ar lūgumu steidzami īstenot visus nepieciešamos pasākumus, lai pasargātu Latvijas iedzīvotājus no inficēšanās ar Ebolas vīrusu, informē LVSADA.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) šā gada 8.augusta paziņojumu visām valstīm jābūt gatavām identificēt un ārstēt ar Ebolas vīrusu inficētos pacientus, kā arī jāsniedz iedzīvotājiem oficiālu informāciju par to, kā izvairīties no saslimšanas. Ņemot vērā infekcijas izplatīšanos, PVO šā gada 10. oktobrī pieņēma lēmumu par minēto pasākumu pastiprināšanu.

Arodbiedrībā atzīmē, ka vieglprātīga attieksme pret PVO ieteikumiem nav pieļaujama, jo noved pie traģiskām sekām. To pierāda medicīniskā personāla inficēšanās ar Ebolas vīrusu, sniedzot palīdzību pacientiem Spānijā un ASV.

“Medicīniskais personāls šajā ziņā ir pieskaitāms augstākajai riska grupai, tāpēc tas savlaicīgi jānodrošina ar nepieciešamajiem aizsarglīdzekļiem un jāapmāca, kā tie lietojami. Ne velti Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pagājušajā nedēļā personīgi uzdevis valsts veselības aprūpes sektorā sarīkot mācības cīņai ar Ebolas vīrusu,” vēstulē uzsver mediķi.

Kā norāda LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, “organizēt nepieciešamos pasākumus tad, kad Ebolas vīruss tiks konstatēts, būs daudz par vēlu. Lai savlaicīgi pasargātu mediķus un pārējos Latvijas iedzīvotājus no inficēšanās, valdībai ir jārīkojas nekavējoties!”.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+