Ekonomika
Īpašums

Noskaidrotas 2018.gada vērtīgākās Latvijas ēkas0


Alojas novada uzņēmējdarbības centrs – bibliotēka “Sala”
Alojas novada uzņēmējdarbības centrs – bibliotēka “Sala”
Publicitātes foto

Par ilgtspējīgāko ēku 2018.gadā tika atzītas divas ēkas – apakškategorijā “Komercobjekts” par labāko atzina biroju ēku “Place Eleven”, apakškategorijā “Publiskās ēkas” par labāko atzina Alojas novada uzņēmējdarbības centru – bibliotēku “Sala”, informēja konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2018” rīkotāji.

Konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts” mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Latvijā ir tādas ēkas un to pasūtītāji ir uzņēmēji, sabiedriskais sektors, kā arī privātīpašnieki. Konkursa devīze – “ilgtspējīgs=pārdomāts=pamatots”.

Lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem

Konkursa rīkotāji norādīja, ka labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstītāju datiem, ilgtspējīgās jeb vērtīgās ēkas ir pievilcīgākas pircējiem un īrniekiem un izdevīgākas īpašniekiem.

Konkursam ir trīs nominācijas: “Ilgtspējīgākā ēka”, “Ilgtspējīgākais projekts”, “Ilgtspējīgākā studentu ideja”. Kopumā tika saņemti 17 pieteikumi, pieteikumu sarakstā bija sabiedriskas ēkas, privātmājas, studentu idejas, ēku ieceres ar īpaši pārdomātiem risinājumiem un “zaļo tehnoloģiju” izmantojumu.

Nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka Latvijā 2018” bija iespējams pieteikt ēkas, kuras ekspluatācijā nodotas vismaz pirms gada un izturējušas vismaz vienu apkures sezonu. Objekti tika vērtēti divās kategorijās “Komercobjekts” un “Publiskās ēkas”.

Pirmo vietu kategorijā “Komercobjekts” ieguva biroju ēka “Place Eleven”, bet pirmo vietu kategorijā “Publiskās ēkas” saņēma Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs – bibliotēka “Sala”.

Nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2018” tiek pieteikti vēl neuzbūvētu ēku projekti vai pavisam nesen ekspluatācijā nodoti objekti. Šajā nominācijā tiek vērtēti pārdomāti teorētiskie risinājumi. Jāpiebilst, ka kvalitatīvas ēkas tapšanas galvenais nosacījums ir labs projekts. Objekti tika vērtēti divās kategorijās – “Komercobjekts” un “Savrupmāja”.

Pirmo vietu kategorijā “Komercobjekts” ieguva daudzdzīvokļu ēka “River Breeze Residence”, bet pirmo vietu kategorijā “Savrupmāja” ieguva pasīvā privātmāja Garkalnē.

Nominācijā “Ilgtspējīgākā studentu ideja Latvijā 2018” pirmo vietu ieguva Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes studente Krista Beļauniece par ideju “Senioru aprūpes centrs Skanstē”.

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm

Saistītie raksti

Konkursa rīkotāji norādīja, ka Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kur jau sesto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb citiem vārdiem – vērtīgāko ēku.

Konkursu “Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā” organizē biedrība “Building Design and Construction Council”, izdevumi “Latvijas Būvniecība” un “Latvijas Architektūra”.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Tīmeklī pamanīta viltus lietotne “FaceApp”, kas inficē ierīces
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “Politiķiem ir bail šo lietu kustināt.” Uzņēmēju diskusija par atbalstu aktīvai rīcībai
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Saldū bez elektrības palikuši 3500 klienti
1 minūte
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
51 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas