×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2014
Drukāt

Palīdzība locītavām ar glikozamīnu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Vai pēc 40 gadu vecuma jau var būt osteoartrīts? Pēc cik ilga laika ir jūtams glikozamīna lietošanas efekts?”Aldis

Lielai daļai cilvēku 40–50 gadu vecumā mēdz parādīties pirmās locītavu nodilšanas un osteoartrīta pazīmes. Tā ir deģeneratīva locītavu slimība, kas ierobežo kustības. Savukārt locītavu skrimšļaudu bojājumus veicina ģenētiska nosliece, vecums, traumas, aptaukošanās, smags fiziskais darbs. Šo faktoru ietekmē skrimslis pamazām nodeldējas, un, kauliem savstarpēji berzējoties, rodas sāpes un diskomforts. Reimatoloģe Inita Buliņa atgādina, ka slimība visbiežāk skar gūžas, ceļgalus un mugurkaulu, kam jāiztur ķermeņa svars.

Ārstēšanas plānu ārsts izstrādā atkarībā no pacienta sūdzībām, un glikozamīns ir tikai viena svarīga viela, kas nodrošina organisma spēju saglabāt skrimsli – tā aizkavē audu turpmāku
zudumu un pat izlabo daļu bojātā skrimšļa.

Glikozamīna sulfāts ir bioloģiski aktīva viela, ko medikamentu un uztura bagātinātāju ražošanas procesā iegūst no jūras vēzīšu hitīna apvalku ekstrakta.

Šīs vielas iedarbību vairs neapšauba pacienti, kam ir viegla un vidēji smaga osteoartrīta forma, turklāt glikozamīna sulfātam nav novērotas blaknes. Daudziem pacientiem šī viela pat rada tādu pašu efektu kā nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi.

Aptiekās piedāvā dažādus glikozamīna preparātus, taču izvēloties jāraugās, vai tā sastāvā ir tieši glikozamīna sulfāts, jo glikozamīna iedarbības nodrošināšanai ir nepieciešams sērs. Lai justu preparāta iedarbību, tas jālieto vismaz 8–12 nedēļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+