Pasaulē

Shēmas un valstsvīru bagātība: krievi iziet ielās. Navaļnijs aizturēts4

Milicija aiztur protestētāju Maskavā 26. martā. AP/LETA

Krievijā vairākās pilsētās svētdien notikuši protesti pret korupciju valdībā, un tiek ziņots, ka Maskavā policija par dalību nesankcionētā mītiņā aizturējusi vairāk nekā 700 cilvēkus.

Tīmekļa ziņu vietnes un sociālie mediji vēstīja, ka demonstrācijas notikušas daudzās pilsētās, sākot no Vladivostokas Krievijas galējos dienvidaustrumos un beidzot ar Jekaterinburgu Urālos.

Cilvēkus protestēt pamudinājusi Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija publiskotā informācija par Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām, kas iegūtas apšaubāmā ceļā. Pats Navaļnijs aizturēts, dodoties uz demonstrāciju Maskavā. Protestētāji mēģināja nepieļaut, ka policija viņu aizved, bet nesekmīgi. Navaļnijs tviterī pēc aizturēšanas aicināja pārējos protestētājus turpināt demonstrāciju, piebilstot, ka viņam viss esot kārtībā.

Tīmekļa vietne “OVD Info”, kas seko līdzi aktīvistu aizturēšanai, ziņoja, ka Maskavā aizturēti vairāk nekā 700 cilvēki.

Policija iepriekš ziņoja, ka aizturēti 500 cilvēki, tostarp Navaļnijs. Viņa atbalstītāji atklāja, ka Navaļnijam jau pirmdien būšot jāstājas tiesneša priekšā.

“OVD Info” vēstīja, ka demonstrācijā piedalās tūkstošiem cilvēku.

Maskavas policija protestētāju skaitu aplēsusi uz septiņiem līdz astoņiem tūkstošiem. Policija pielietoja asaru gāzi un stekus, lai izklīdinātu demonstrantus no Puškina laukuma.

Neskatoties uz dramatiskajiem notikumiem pilsētas centrā, Krievijas telekanāli par tiem klusēja.
Navaļnijs savā oficiālajā tīmekļa vietnē iepriekš ziņoja, ka protesti plānoti 99 Krievijas pilsētās, taču 72 no tām varasiestādes demonstrācijas nav atļāvušas.

Varasiestādes arī izdarījušas spiedienu uz studentiem, lai atturētu tos no piedalīšanās protestos, norādīja Navaļnijs. Vairākās pilsētās mācību iestādēs tādēļ svētdien pat ieplānoti eksāmeni.
“Visa valsts ir nogurusi no korupcijas šādā apmērā. Medvedevu vajadzēja atlaist, tiklīdz šīs ziņas parādījās,” norādīja viena no protestētājām Maskavā.

Mediji vēstīja, ka aizturēšanas veiktas arī Vladivostokā, kur demonstrācijā piedalījušies aptuveni 700 cilvēki, un citur.

Jekaterinburgā demonstrācijā piedalījušies aptuveni 1000 cilvēku, Novosibirskā uz protestiem sapulcējušies aptuveni 2000 cilvēku, bet Krasnojarskā un Omskā – katrā aptuveni 1500, ziņoja vietējie mediji.

Sanktpēterburgā protestēja aptuveni 4000 cilvēku.

Navaļnija Korupcijas apkarošanas fonds apgalvo, ka Medvedevs bagātību ieguvis no oligarhu kukuļiem un valsts banku kredītiem.

Fonds nācis klajā ar gandrīz 50 minūtes garu filmu, kas vietnē “YouTube” skatīta vairāk nekā 11 miljonu reižu, bet Medvedevs to vēl nav komentējis.

Navaļnijs savā blogā apgalvo, ka fonda līdzstrādnieki atklājuši ļoti sarežģītu korupcijas shēmu, ar kuras palīdzību Medvedevs guvis materiālo labumu. Pētījuma autori noskaidrojuši, ka pastāv Medvedeva uzticības personu un radinieku organizētu labdarības un nekomerciālo fondu tīkls. Tie saņem oligarhu un valsts banku “ziedojumus”. Palīdzības saņēmēji ir Medvedevs un viņa ģimene. Par šiem līdzekļiem tiek iegādāts nekustamais īpašums un cita veida īpašums gan Krievijā, gan ārvalstīs.

Navaļnija fonda informācija liecina, ka kopumā uz Medvedeva fondiem tikusi pārvesta nauda un īpašums 70 miljardu rubļu (1,1 miljarda eiro) vērtībā. Par šiem līdzekļiem tostarp uzcelta un uzturēta premjera muiža un agronomiskais komplekss “Mansurovo”, premjera kalnu rezidence Sočos, vīna dārzi Anapā un Toskānā (Itālijā), lauku mājas Pļosā, Ivanovas apgabalā.

Saistītie raksti

“Mēs visi esam redzējuši filmu, tajā sniegti konkrēti korupcijas piemēri un reakcijas nekādas,” norādīja viens no protestētājiem Maskavā.

“Viņi zog un viņi melo, bet tauta ir pacietīga. Protesti ir pirmais pamudinājums tautai sākt rīkoties,” piebilda jaunais vīrietis.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
FOTO: Zimbabvē notikušas bijušā prezidenta Mugabes valsts bēres
23 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps apstiprina Osamas bin Ladena dēla nogalināšanu
1 diena
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Zagļu banda nozagusi zelta tualetes podu, kura vērtība ir miljons dolāru
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
Lai jūrkant’ netrūkst dzīvīguma! Ciemos pie Rojas Jūras zvejniecības muzeja krājuma glabātājas
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Kamēr politiķi domā, fani bauda lielo rallijkrosu
48 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
1 stunda