Latvijā
Veselam

Par Gada cilvēku atzīst Andreju Ērgli, par Gada slimnīcu – Dzemdību namu 5


Profesors Andrejs Ērglis.
Profesors Andrejs Ērglis.
Foto: LETA

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) piektdien pasniedza “Gada balvu medicīnā 2014”, par gada cilvēku atzīstot profesoru Andreju Ērgli, par gada notikumu – mācības “Dzīvības cena” Daugavpilī, bet gada slimnīcas nominācijā uzvarējis Rīgas Dzemdību nams, kur pasaulē nāk trešdaļa jaundzimušo, aģentūru BNS informēja LĀB.

Par kandidātiem nominācijās “Gada ārsts”, “Gada zobārsts”, “Gada farmaceits”, “Gada funkcionālais speciālists”, “Gada māsa”, “Gada vecmāte” un “Gada ārsta palīgs” varēja nobalsot ikviens iedzīvotājs. Šogad kopumā balsots vairāk kā 6000 reižu.

Gada balvu saņēma:

“Gada ārsts” – Aina Braķe, ģimenes ārsts, “Ainas Braķes ģimenes ārsta prakse”, Ērgļu pagasts;

“Gada zobārsts” – Ilze Brauere, zobārsts, Jelgavas slimnīca;

“Gada farmaceits” – Gunita Bole-Melgaile, farmaceits, “Pārgaujas aptieka”, Valmiera;

“Gada funkcionālais speciālists” – Raivis Aršauskis, fizioterapeits, “Raivja Aršauska veselības centrs”, Rīga;

“Gada māsa” – Natālija Spade, ķirurģiskās aprūpes māsa, Liepājas reģionālā slimnīca;

“Gada vecmāte” – Iveta Žilvinska, vecmāte, Daugavpils reģionālā slimnīca;

“Gada ārsta palīgs” – Zinaida Leščinska, ārsta palīgs, Feimaņu pagasta feldšeru un vecmāšu punkts.

Šogad tika pasniegtas kopumā 11 balvas, katrs no nomināciju uzvarētājiem saņēma mākslinieka Armanda Jēkabsona īpaši šim notikumam izstrādātu oriģināldarbu – Dzīvības asnu.

Vairākās nominācijās uzvarētāju noteica LĀB valde un nozares eksperti.

Balvu “Gada cilvēks medicīnā” saņēma profesors Andrejs Ērglis. Kā savulaik Pauls Stradiņš Latvijā ieviesa asins pārliešanu un ķirurģisko onkoloģiju, tā viņa mazdēls Andrejs Ērglis ir attīstījis digitālo angiogrāfiju, angioplastiju, un sirds ārstēšanā Latvija kļuvusi līderi Eiropā.

Par “Gada notikumu medicīnā” aizvadītajā gadā kļuva mācības “Dzīvības cena 2014” Daugavpilī, inscinējot vilciena katastrofu, kurā cietuši daudzi cilvēki un notikusi ķīmisko vielu noplūde. Atzīts, ka tā bija glābšanas dienestu sadarbības paraugstunda. Mācības pierādījušas, ka atbilstošie dienesti spēj sadarboties un palīdzēt nelaimes stundā, radot drošības sajūtu gan sabiedrībai, gan arī pašiem speciālistiem.

“Gada slimnīcas” tituls tika piešķirts Rīgas pilsētas Dzemdību namam, kur pasauli pirmo reizi ierauga trešdaļa Latvijā dzimušo bērnu.

Gada balvu par mūža ieguldījumu medicīnā šogad saņēma Latvijas un Krievijas Zinātņu akadēmiju akadēmiķis, skolotājs un pasaulē pazīstamais traumatologs un ortopēds, Viktors Kalnbērzs un izcilais speciālists, zinātnieks un skolotājs, kura vadībā izglītojusies visa Latvijas endokrinologu paaudze – docents Agnis Štifts.

LĀB uzsver, ka “Gada balva medicīnā” ir veids, kā pateikties par darbu, zināšanām, prasmēm un kreatīvu domāšanu. Ceremoniju apmeklēja arī Valsts prezidents un kundze.

Svinīgā ceremonija televīzijā būs skatāma sestdien plkst.18 kanālā LNT.

LA.lv