Uncategorized

Pēdējais vilciens: Jēkabpils–Maskava0

LETA

Jēkabpilī rīt, 26.jūlijā, un parīt notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kas vairākiem mūsu sportistiem būs pēdējā iespēja kvalificēties pasaules čempionātam Maskavā.

 

Pasaules čempionāts Krievijas galvaspilsētā sāksies 10. augustā, taču kvalificēšanās pēdējais termiņš ir 29. jūlijs. Protams, dažs no mūsējiem, kam neveiksies Jēkabpilī, var kaut kur sameklēt sev sacensības arī svētdien vai pirmdien, taču tā būtu laimes spēle.

Ja pēdējais vilciens uz Maskavu būtu jau prom, tad tajā ceļotu 11 mūsu vieglatlēti – tieši divreiz mazāk nekā pērnvasar piedalījās olimpiskajās spēlēs Londonā. Tāpat kā tur mums Maskavā varētu būt maksimālā trīs dāmu komanda šķēpa mešanā – Sinta Ozoliņa-Kovala, Madara Palameika un Līna Mūze. Laura Ikauniece startēs septiņcīņā, Lauma Grīva – tāllēkšanā, Agnese Pastare, Anita Kažemāka un Arnis Rumbenieks – 20 km soļošanā, Mareks Ārents – kārts-
lēkšanā, Igors Sokolovs – vesera mešanā. Taču šķēpmetēji vīrieši, kas vēl nesen bija vieni no spēcīgākajiem trumpjiem Latvijas vieglatlētu delegācijā visaugstākā ranga sacensībās, šovasar nonākuši grūti izprotamā mijkrēslī – neviens nav spējis kvalificēties Maskavai ar A normu, kas gan pacelta nekad nebijušos augstumos (83,50 m). Vistuvāk tai ticis Vadims Vasiļevskis (82,79 m), no kura gandrīz minimāli atpaliek Zigismunds Sirmais (82,77 m), kvalifikācijas B normu (81,00 m) izpildījis arī Rolands Štrobinders (81,68 m), bet Pekinas olimpisko spēļu vicečempionam Aināram Kovalam nav pat tās (80,71 m). Taču ar B normu biļeti braucienam uz Maskavu izsniegs tikai vienam šķēpmetējam. Ja Jēkabpilī vai citur kāds aizmetīs šķēpu vismaz 83,50 m, tad pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs divi vīri, bet, ja augstākā norma pa spēkam būs diviem, tad viņiem pievienoties varēs trešais ar B normu.

No spēles jau izstājies Sirmais, jo svētdien sacensībās “Ventspils šķēpi” apskādēja potīti. Zigismunda trenere Valentīna Eiduka stāsta, ka puisis jau labu laiku pasācis metiena brīdī nepareizi novietot kreiso kāju, tādēļ savainojums arvien progresējis un kulmināciju sasniedzis Ventspilī, kur sāpes ļāvušas veikt tikai vienu metienu (72,46 m). Trenere spriež, ka Zigismundam šogad vairs nevajadzētu piedalīties sacensībās, lai pilnībā sadziedētu traumu, tomēr nav pārliecināta, ka tā arī notiks. “Viņš mēdz būt ietiepīgs, tāpēc pilnībā nav izslēgts, ka sezonas beigās vēl kaut kur startēs,” Valentīnu Eiduku citē LETA.

Tādējādi Vadima Vasiļevska līdera pozīcijas Latvijā kļuvušas stabilākas. Taču viņnedēļ Valsts prezidenta kausa izcīņas sacensībās Vadims nesasniedza pat 80 metru līniju, jo pēc šķiršanās no treneres Eidukas viņa šķēpmešanas tehnika pilnīgi sagājusi grīstē. “Tehniskajā ziņā man nav neviena padomdevēja, kurš treniņos norādītu uz manām kļūdām. Tieku filmēts, bet kļūdas redzu tikai pēc tam mājās un labot varu mēģināt vien nākamajā treniņā,” Vasiļevskis atzinies sarunā ar LETA, tomēr neļaujas panikai: “Pagaidām jau esmu labākais Latvijā, viss iet uz priekšu.” Tas jāapliecina Jēkabpilī.

Vasaras sākumā starp galvenajiem pretendentiem līdzdalībai pasaules čempionātā tika nosaukti arī tāllēcēji Elvijs Misāns un Jānis Leitis. Lai kvalificētos kaut vai ar B normu, vajadzēja par trim centimetriem uzlabot Jurim Tonem jau 30 gadus piederošo Latvijas rekordu (8,07 m), taču ne viens, ne otrs nav aizlēcis astoņus metrus. Aizvakar sacensībās Kārlstadē (Zviedrija) Leitis ar 7,62 m ieņēma ceturto vietu, bet dāmu konkurencē Māra Grīva, aizlēkusi 6,38 m, bija otrā aiz mājinieces Ērikas Jārderes (6,58 m).

LA.lv