×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

RSU Stomatoloģijas institūtā turpināsies starptautisks bērnu sejas pētījums

berns5

„Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūtā šī gada marta nogalē turpināsies starptautisks ilgtermiņa pētījums par sejas augšanas novērtējumu dažādos vecumos ar mērķi iegūt sejas vidējos rādītājus Latvijas bērniem. Tas ļaus atklāt un salīdzināt sejas augšanas novirzes bērniem un jauniešiem ar iegūtām un iedzimtām sejas žokļu anomālijām un deformācijām,” informē RSU Stomatoloģijas fakultātes asociētā profesore Anda Brinkmane.

Kā skaidro A.Brinkmane, „lai novērtētu sejas augšanu, pētījuma laikā veic sejas fotografēšanu ar 3D stereo-fotogrammetrisko iekārtu (skat. attēlu zemāk), kas dod iespēju iegūt sejas virsmas volumetriskās (tilpumanalīze) anatomijas un krāsu struktūras attēlu. Tālāk tas tiek pārvērsts kvalitatīvos un kvantitatīvos rādītājos, kas tiek salīdzināti un analizēti. Izmeklēšanas metode nav kaitīga veselībai, jo darbojas līdzīgi kā jebkura sejas fotografēšana.”

Pētījumā ir iesaistīti 150 Latvijas bērni. Piedaloties projektā, viņu sejas fotografēšana tiek veikta 2 reizes gadā, un tas turpināsies 8 gadu garumā, sākot no 11 gadu līdz pat 18 gadu vecumam. Paralēli šim pētījumam, tajā iesaistītajiem bērniem 2 reizes gadā tiek arī veikts mutes veselības novērtējums, kariesa profilakse un ārstēšana, izmantojot jaunākos materiālus un tehnoloģijas, piemēram, ozonu. Ozona terapija ir viena no inovācijām mūsdienu zobārstniecībā. Ozonam piemīt pretmikrobu, dezinficējoša darbība, turklāt ārstēšana ir nesāpīga, ātra, minimāli invazīva un nav nepieciešams urbt kariesa sākumstadijā, tāpēc ideāli piemērota bērniem.

Projekts aizsākās 2013. gadā un tiek veikts sadarbībā ar Oulu universitāti (University of Oulu, Somija) un Kardifas universitāti (Cardiff University, Lielbritānija). Vienāds bērnu skaits tiek pētīts katrā no trim valstīm. Pētījums tiek veikts saskaņā ar Helsinku deklarāciju un Latvijā pastāvošajiem normatīvajiem aktiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+