Latvijā
Politika

“Progresīvie” nenorāda ģimenes stāvokli un tautību5

Partijas “Progresīvie” kandidātu vidējais vecums ir viszemākais starp visām līdz šim 13.Saeimas vēlēšanu sarakstus iesniegušajām partijām, turklāt pilnīgi nevienam no kandidātiem nav norādīts ģimenes stāvoklis un tautība, aģentūra LETA noskaidroja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Patlaban sarakstus kopumā iesniegušas astoņas partijas. “Progresīvo” vēlēšanu kandidātu vidējais vecums ir 38,1 gads, kas ir viszemākais starp kandidātu sarakstus iesniegušajām partijām.

57,1% kandidātu ir vīrieši, bet 42,9% sieviešu. Kopumā Saeimas vēlēšanās startēs 91 šīs partijas pārstāvis.

Lai gan arī citās partijas virkne kandidātu izvēlējušies nenorādīt savu ģimenes stāvokli un tautību, “Progresīvie” pašlaik ir vienīgais politiskais spēks, kas to nav norādījis nemaz. Partijas 4000 zīmju programmā teikts, ka partija apņemas veidot drošu un taisnīgu darba vidi, veicināt darba un privātās dzīves līdzsvaru, veidot ģimenei draudzīgu politiku neatkarīgi no ģimenes formas, kā arī ierobežot sociālos riskus vairojošas uzņēmējdarbības formas, piemēram, laimētavas.

Jau ziņots, ka Rīgas vēlēšanu apgabala līdere ir partijas izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte, partijas valdes locekle Antoņina Ņenaševa. Otrais numurs Rīgā piešķirts ministru prezidenta un veselības ministra amata kandidātam Robertam Putnim.

Kā Vidzemes vēlēšanu apgabala vadošos numurus “Progresīvie” izraudzījušies juristi un sabiedrisko darbinieci Ingu Liepu-Meiri un partijas valdes locekli, ekonomikas ministra amata kandidātu Ervinu Labanovski.

Savukārt Latgalē ar pirmo numuru startēs kino kritiķe Agnese Logina, bet ar otro – ārpus Latvijas dzīvojošais, informācijas tehnoloģiju uzņēmējs Dmitrijs Fjodorovs.

Kurzemes vēlēšanu apgabalā pirmais kārtas numurs piešķirts juristei un feministei, iekšlietu, tieslietu ministra amata kandidātei Dacei Kavasai un otrais – uzņēmējam, satiksmes ministra amata kandidātam Ansim Dobelim.

Zemgales apgabalā pirmais kārtas numurs būs Latvijas Universitātes profesorei Līgai Rasnačai, bet otrais – režisoram Ģirtam Šolim.

Partija “Progresīvie” dibināta 2017.gada 25.februārī. Tā veidota uz biedrības “Progresīvie” pamata, kura darbojās jau kopš 2011.gada.

LA.lv