Sagatavo organismu maratonu sezonai. Ieteikumi uzturam un treniņu režīmam 0

Maratons bez sagatavošanās – bīstams

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas
Publicitātes foto


Līdz ar pavasari un laika apstākļu uzlabošanos uz ielām biežāk manāmi arī skrējēji. Turklāt tuvojas maijs, kas katru gadu aizvien lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju ir īpaši sportisks laiks, jo norisinās vairāki lieli maratoni, kuri pievilina skriešanas entuziastus no visas Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā sagatavot savu organismu, lai uzturētu spēku treniņos un maratona laikā, stāsta “BENU Aptieka” farmaceite Jūlija Kovaļova.

Maratona skriešana ir liels izaicinājums ikvienam skrējējam, tāpēc trenēšanās maratonam jāuzsāk jau laikus. Ļoti būtiska ir fiziska sagatavotība, kas panākama ar regulāriem treniņiem, taču, lai intensīvajā režīmā nezaudētu spēkus, būtiska loma ir arī veselīgam un sabalansētam uzturam. Pienācīgs uzturs un pietiekama šķidruma uzņemšana var uzlabot vai tieši pretēji – pavājināt treniņa vai skrējiena rezultātus, kā arī vistiešākajā veidā ietekmē skrējēja pašsajūtu.

Kā uzsver Jūlija Kovaļova, maratona skriešana nesagatavotam cilvēkam var būt pat bīstama, tāpēc regulāri treniņi jāuzsāk vismaz mēnesi pirms maratona, trenējoties vismaz piecas reizes nedēļā stundu dienā. Lai sevi nepārslogotu, slodzi var palielināt pakāpeniski. Turklāt treniņa laikā ieteicams lietot pulsometru. Lai pirms slodzes pienācīgi iesildītos, neskaitot iesildīšanās vingrinājumus, sportisti var lietot arī aptiekā iegādājamas sildošās ziedes un gelus, kas satur kapsaicīnu, kamparu un glikolsalicilātu. Šāda veida ziedes aktivizē asins mikrocirkulāciju dziļākajos audos un ilgstoši paaugstina muskulatūras temperatūru, tādejādi samazinot muskuļu savainošanas risku. Parasti šāda tipa ziedes mazāk iedarbojas uz ādu, bet vairāk – tieši uz dziļākajiem audu slāņiem, tādēļ uz ādas var just viegli sildošu efektu, toties muskuļi tiek sildīti intensīvi, tāpēc nav sāpju pēc slodzes.


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.