×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

Šogad palielinājies jauno tuberkulozes slimnieku skaits (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Protesters wearing Guy Fawkes masks attend a rally outside the House of Representatives in suburban Quezon city, north of Manila on November 5, 2013. Some 100 masked members of the hacking group Anonymous Philippines marched on parliament on November 5, denouncing corruption and pledging more cyber attacks, a week after 30 government websites were paralysed. AFP PHOTO / Jay DIRECTO

Janvārī Latvijā reģistrēti 58 jauni tuberkulozes slimnieki, kas ir par astoņiem gadījumiem vairāk nekā pērn šajā laika posmā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā statistika.

Šogad pieciem pacientiem atklāta multirezistentā tuberkuloze, kas ir nejutīga pret diviem visefektīvākajiem prettuberkulozes medikamentiem. Kā skaidro SPKC speciālisti, tuberkulozes baciļu nejutība pret zālēm var attīstīties, neregulāri lietojot zāles un nepabeidzot ārstēšanās kursu. Tādējādi slimība progresē un kļūst grūti ārstējama vai neārstējama vispār.

Ar tuberkulozi šogad saslimuši arī četri bērni. Pērn deviņos mēnešos slimība skāra 34 bērnus. Pilna statistika par aizvadīto gadu vēl tiek gatavota.

Zināms, ka bīstamā infekcijas slimība pērn prasījusi vismaz 76 cilvēku dzīvības.

SPKC speciālisti uzsver, ka tuberkuloze ir sena, tomēr joprojām aktuāla un izārstējama infekcijas slimība. Izplatītākā ir plaušu tuberkuloze, tomēr tuberkuloze var attīstīties arī citās ķermeņa daļās, piemēram, kaulos, limfmezglos, nierēs.

Tuberkulozi tālāk izplata tikai tie slimnieki, kuri slimo ar plaušu tuberkulozi. Tuberkulozes nūjiņa apkārtējā vidē izplatās pa gaisu, infekciozam, neārstētam plaušu tuberkulozes slimniekam klepojot, šķaudot un pat runājot vai elpojot. Turklāt tuberkulozes izraisītājs apkārtējā vidē ir ļoti noturīgs, nevēdinātu telpu gaisā tas saglabājas pat vairākas stundas.

Tuberkulozei raksturīgākās saslimšanas pazīmes ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairākas nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, novērojams svara zudums un pastiprināta svīšana naktīs.

Ja radušās aizdomas par saslimšanu ar tuberkulozi, SPKC mudina apmeklēt ģimenes ārstu vai plaušu speciālistu. Ārsts nozīmēs izmeklējumus, tostarp plaušu rentgenoloģisku izmeklēšanu un krēpu analīzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tb ir nabagu slimība, tā ir Latvijas nomelnotāju statistika

Draugiem Facebook Twitter Google+