×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Uz slimnīcu un aptieku ar pasi vai ID karti
 (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Sākot no šā gada 1. septembra, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) kā personu apliecinošu dokumentu pieņems tikai pasi vai identifikācijas (ID) karti, kas Latvijā atbilstoši likumam uzskatāmi par personu apliecinošiem dokumentiem. Līdz ar to kā personu apliecinošs dokuments netiks pieņemta autovadītāja apliecība.

Pacientu tiesību likuma 15. panta ceturtajā daļā noteikts, ka persona, reģistrējoties ārstniecības iestādē vai saņemot ārstniecību, pēc ārstniecības personas pieprasījuma uzrāda personu apliecinošu dokumentu. “Minētie nosacījumi attieksies tikai uz plānveida ārstniecības un aprūpes pakalpojumu sniegšanu, piemēram, operācijām, izmeklējumiem, ārsta konsultācijām. Ja pacientam tiks sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība, personu apliecinošu dokumentu uzrādīšana tiek atlikta līdz brīdim, kad tas ir iespējams,” pastāstīja BKUS sabiedrisko attiecību speciāliste Beate Bartaševiča.

Tāpat bērna likumiskajam pārstāvim jāpierāda tā juridiskais statuss attiecībā pret nepilngadīgu bērnu. Vecākiem šim mērķim der atbilstošs ieraksts tēva vai mātes pasē vai bērna dzimšanas apliecība ar norādītiem vecāku vārdiem. Citām personām, tajā skaitā vecvecākiem, brāļiem, māsām un citiem tuviniekiem, ir nepieciešams sagatavot notariāli apstiprinātu pilnvaru pārstāvēt bērna likumiskās tiesības un intereses.

Jāatgādina, ka, gada beigās sākot darboties vienotajai veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmai jeb e-veselībai, lai aptiekā varētu saņemt zāles pret elektronisko recepti, pacientam arī vajadzēs uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, tātad pasi vai ID karti, nevis autovadītāja apliecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nu ko tik tie latviesi visssssstulbakie neizdoma.Varbut uz morgu ari bus janem apliecinoss dokument?

 2. Kur nu vel tupak var izdomat,debilisms istakais…..!

 3. Varētu arī tualetēs ko ieviest !!! Malači, 100 gudrās galvas, neko prātīgāku, kā vēl, ieslodzītā nr. jūs nespējat izdomāt !!!

 4. Pasi nepanemi,mirsti visu mediķu priekšā.:-(

 5. jo tālāk jo trakāk,kas notiek vai par veciem un slimiem cilvēkiem ar kāds domā ar galvu

 6. Un tad tie aparāti ar ko pārbauda neies un visādas problēmas būs, jo pārbaudīs vai tai personai tās zāles ir izrakstītas, un 90gadīgai omai no laukiem būs pašai jatiek uz aptieku,bērni un mazbērni nevares zāles izņemt. gan jau kau kas atkal nedarbosies kā nākas. viss tiek sarezgīts.

 7. Ieva, Tu nesaprati. Autovadiitaaja aplieciiba NAV personas apliec.dok., un nekad nav bijis! Tad jau es varu iesniegt arii tehnikuma aplieciibu vai etalonu.

  • Tu stipri šaubies!! visu laiku autovadītāja apliecība ir bijusi kā otrs personu apliecinošais dokuments pēc pases! Ar to gāju gan uz banku, uz pastu utt. Un pati strādājot vaksts iestādē ar to pieņēmu diezgan svarīgus iesniegumus un dokumentus! Tā kā tagad vienkārši daudzi neņem tās ID kartes, a naudiņu ta vajag, tāpēc arī izdomā visādu absurdu kā cilvēkus izkāst. Bardaks šai valstī vienmēr ir bijis ja to nezināji!!!

  • Pareizi ka autovadītāja apliecība domāta TIKAI CSDD ,ja kāda iestāde šādu dokumentu pieņem par personu apliecinošu dokumentu tad tas NAV likumīgi
   Man ir ID karte,nēsāju to maciņa kopā ar tiesībām un nav problēmu.Pasi tagad var arī neņemt.Bet latvietis jau ieciklējies un neko jaunu pieņemt nevēlas.Sak,manai vecmammai bij pase ,es ar tikai ar pasi.Bet nevajag aizmirst ka pasaulē viss modernizējas

 8. lai jau ta būtu,kautgan vad-apliecībā ir tie paši personas dati kas ID karte vai pasē.
  nez kuram gudrītim ta nebija ko darīt,lai atkal ko jaunu ieviestu,pfu bananu republikas problēmas aug augumā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+