Foto – Shutterstock

Vēža pacientiem būs pieejama valsts apmaksāta psihosociālās rehabilitācijas programma 0

No 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem tiks nodrošināta kā valsts apmaksāts pakalpojums. Kā paredz MK noteikumi Nr.780 „Noteikumi par psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu personām ar onkoloģisku slimību un to ģimenes locekļiem”, pakalpojums būs sešu dienu kurss ar izmitināšanu. Šī pakalpojuma nodrošināšana deleģēta Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībai „Dzīvības koks”.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Kā norāda biedrības valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe „Esam vairākus gadus strādājuši pie šī nozīmīgā atbalsta nodrošināšanas vēža pacientiem un esam gandarīti, ka ar valsts atbalstu būs pieejama palīdzība onkoloģiskajiem pacientiem pēc aktīvā ārstēšanas posma.” 2018.gadā paredzētas 30 kursu programmas, kurās katrā varēs piedalīties 24 cilvēki. Programmas tiks veidotas tematiskas, atbilstoši onkoloģiskās slimības specifikai. Šobrīd norisinās aktīvs organizatoriskais darbs, lai jau martā būtu pieejamas pirmās programmas. Informācija par pieteikšanos un konkrētiem programmu laikiem drīzumā būs atrodama biedrības mājas lapā www.dzivibaskoks.lv

Psihosociālās rehabilitācijas programmu mērķis ir nodrošināt informāciju par slimību un iespējām turpināt pilnvērtīgu dzīvi, palīdzēt novērst emocionālo spriedzi un panākt savstarpēju psihoemocionālu atbalstu, lai veicinātu personas reintegrāciju sabiedrībā. Programma ir pieejama cilvēkiem, kuriem diagnosticēts vēzis, kuru ārstēšanas kurss ir beidzies un ir invaliditāte vai prognozējama invaliditāte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ievieš kopš 2009. gada. Līdz šim īstenotas jau 42 psihosociālās rehabilitācijas programmas cilvēkiem, kurus skāris vēzis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.