Latvijā
Sabiedrība

Četras dzīvības…. Dažu stundu laikā dūmos iet bojā un sadeg vairāki cilvēki 16

Ilustratīvs foto

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos gāja bojā četri cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Plkst. 14.08 glābēji steidzās uz Mālpils novada Sidgundu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divustāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg dzīvoklis 35 m2 platībā. Ugunsdzēsēji no ēkas evakuēja četrus cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un tika nodots mediķiem. Šajā ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 16.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt plkst. 00.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Jātnieku ielu Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies sešstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg dzīvokļa gaitenis 15m2 platībā. Ugunsdzēsēji no ēkas evakuēja 13 cilvēkus, bet viens cilvēks ugunsgrēkā gāja bojā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, traumu guva ugunsdzēsējs glābējs. Kurš tika nodots mediķiem apskatei. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 2.16.

Plkst. 3 naktī ugunsdzēsēji steidzās uz Mālu ielu Rīgā, kur deg dārza māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dārza māja deg ar atklātu liesmu 20 m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. Plkst. 3.42 ugunsgrēks tika likvidēts.

“Diemžēl traģiski ugunsgrēki ar cietušajiem un bojāgājušajiem ir VUGD ikdiena, tomēr vēršam līdzcilvēku uzmanību, ka lielu daļu no traģiskajām varēja novērst, ja cilvēki rīkotos atbildīgi un ievērotu elementāras ugunsdrošības prasības, kā piemēram, nesmēķētu gultā, pie krāsns nenovietotu degtspējīgus priekšmetus vai mēbeles, nelietotu bojātas krāsnis un savos mājokļos ierīkotu dūmu detektorus. Pēdējo dienu laikā ugunsnelaimēs zaudētas jau septiņu cilvēku dzīvības! Aicinām ikvienu īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, neaizmirstot par ugunsdrošību. Piemēram, šobrīd, kad ārpus telpām pieturās salīdzinoši liels aukstums, VUGD aicina nepārkurināt krāsnis un uzmanīgi apieties ar elektriskajām sildierīcēm,” uzsver dienests.

LA.lv