Publicitātes foto

4 noderīgi ieteikumi, kas ļaus izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem 5

Diemžēl attiecībā uz satiksmi Latvijā statistika ir traģiska – CSDD gada apkopojums liecina, ka 2022. gadā uz Latvijas ceļiem katru dienu notikuši aptuveni 105 dažāda smaguma ceļu satiksmes negadījumi. Šajā skaitā ietilpst ne tikai tādi negadījumi, kad jāraksta saskaņotais paziņojums vai nepieciešama Valsts policijas iesaiste, bet arī situācijas, kad autovadītājs nodarījis bojājumus savam transportlīdzeklim, neiesaistot citus ceļu satiksmes dalībniekus, piemēram, aizķēris stāvvietas apmali.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Lai vai kā, iekļūt ceļu satiksmes negadījumā nav patīkami, jo tas rada pamatīgas raizes un bieži vien arī finansiālo zaudējumu, tādēļ šajā rakstā esam apkopojuši 4 noderīgus ieteikumus, kas ļaus izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem – ja esat autovadītājs, tas noteikti ir Jums aktuāli!

Kā izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem? – 4 noderīgi ieteikumi

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Koncentrējieties tikai un vienīgi uz ceļa virsmu un apkārtni!

Mūsdienās vairāk nekā trešā daļa no visiem autovadītājiem, atrodoties pie auto stūres, bieži vien redzami ēdot, dzerot, smēķējot, veicot izmaiņas regulējumos un/vai lietojot mobilo telefonu, kā rezultātā novērš uzmanību no paša galvenā – ceļa virsmas. Lai gan autovadītājiem parasti liekas, ka braukšanas laikā šīs lietas var pavisam vienkārši apvienot, tādējādi nošaujot vairākus zaļus ar vienu šāvienu, novēršot uzmanību no ceļa virsmas, būtiski samazinās reakcijas laiks, kas rada pamatīgu apdraudējumu gan autovadītājam un tā pasažieriem, gan citiem satiksmes dalībniekiem. Ja atrodaties pie stūres un rodas vajadzība, piemēram, izdzert rīta kafiju vai atbildēt uz kādu ziņu, izvērtējiet prioritātes – ja tas novērš uzmanību, turklāt nav atliekami, apstājieties, lai izdarītu blakus lietas! Un pēc tam turpiniet savas gaitas, koncentrējoties tikai un vienīgi uz ceļa virsmu un apkārtni! Attiecībā uz regulējumiem – tie ir jāveic pirms braukšanas uzsākšanas.

2. Ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus!

Vairumā gadījumu negadījumi notiek tieši divu iemeslu dēļ: satiksmes dalībnieki nespēj savstarpēji saprasties un neievēro noteikumus. Jāsaprot, ka ceļu satiksmes negadījumu statistiku ietekmē katrs tās dalībnieks, arī Jūs, tādēļ, piedaloties ceļu satiksmē, ikvienam vajadzētu ievērot noteikumus – ja kaut viens domā, ka tas nav nepieciešams un tos neievēro, tas rada risku ne tikai iekļūt negadījumā, bet arī izraisīt to. Par laimi, vairumā gadījumu autovadītāji noteikumus ievēro, tomēr nereti tiek aizmirsts par šķietamiem sīkumiem, kā ceļa apzīmējumu ievērošana, gājēju palaišana u.c., tomēr šādiem noteikumiem ir tāds pats likumiskais spēks. Ja kādā situācijā neesat drošs, kā rīkoties, vēlreiz apskatieties rūpīgi apkārt, lai apskatītu visas norādes!

3. Sekojiet līdzi auto tehniskajam stāvoklim!

Ne vienmēr viss atkarīgs no Jūsu un pārējo satiksmes dalībnieku uzvedības – lielu lomu ceļu satiksmes negadījumos spēlē transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis. Liela daļa negadījumi notiek tieši tādēļ, ka transportlīdzeklim bijušas tehniska rakstura problēmas, tādēļ vajadzētu regulāri sekot līdzi tā tehniskajam stāvoklim. Diemžēl ar tehnisko apskati reizi gadā nepietiek – laba ideja ir ik pa laikam, piemēram, reizi 3 mēnešos nogādāt to uzticamā servisā, kur tas tiks pārbaudīts un secināts, vai vadīt auto ir droši un tas nerada risku iekļūt negadījumā. Galvenokārt uzmanība jāpievērš sekojošām lietām:

Reklāma
Reklāma
  • Riepām (atbilstība sezonai, pietiekams protektora dziļums un spiediens);
  • Bremžu sistēmai (laicīga un kvalitatīva reakcija);
  • Šķidrumiem (atbilstība līmenim, konsistencei, krāsai, sastāvam un nenotiek noplūdes);
  • Apgaismes ierīcēm (nav aizsvīduši auto lukturi, pietiekama tīrība, spilgtums un atbilstoša regulācija, taču tajā pašā laikā neapžilbina citus satiksmes dalībniekus);
  • Motora telpai (motora darbošanās bez aizdomīgiem trokšņiem, vienmērīgi).

4. Pilnveidojiet braukšanas prasmes!

Pat pašiem profesionālākajiem un prasmīgākajiem autovadītājiem ik pa laikam būtu ieteicams pilnveidot savas auto vadīšanas prasmes. Pirmkārt, būtu jāatsvaidzina teorētiskās zināšanas – tas, protams, nenozīmē, ka jālasa mācību grāmatas, taču vajadzētu sekot līdzi auto vadīšanas tendencēm un aktualitātēm. Otrkārt, regulāri jāatrodas pie stūres un, ja nepieciešams, doties pie braukšanas instruktora, kas norādīs uz kļūdām un palīdzēs tās novērst.

Praktiskās iemaņas var atsvaidzināt dažādos interesantos veidos. Pastāv drošas braukšanas skolas vai trases un poligoni, kuros var izmēģināt dažādus rīcības scenārijus ekstremālās situācijās, piemēram, ziemā, kad laikapstākļi ir īpaši nelabvēlīgi. Šādas nodarbības ir patiesi noderīgas, jo, lai vai kā autovadītāji censtos ievērot visus noteikumus un sapratni pret citu satiksmes dalībnieku, nekad nevaram būt 100% droši.

Atcerieties, ka Jūs esat autovadītājs, sākot no brīža, kad iedarbināt motoru, līdz brīdim, kad braukšanas beigās izdarbināt motoru. Tomēr, domājot par iemaņām, neaizmirstiet par svarīgām formalitātēm – vai Jūsu auto ir derīga apdrošināšanas polise? Tas kalpo kā finansiālās drošības spilvens, turklāt Latvijā OCTA polise ir obligāta ikvienam transporlīdzeklim, tādēļ ienāciet Octas.lv un apskatiet piedāvājumu jau tagad! Polises cena tiek aprēķināta katram auto īpašniekam individuāli, izvērtējot daudz un dažādus faktorus, t.sk. Bonus Malus klase.

Ceram, ka augstāk minētie padomi palīdzēs izvarīties no iespējama ceļu satiksmes negadījuma – vēlam drošu ceļu!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.