Negatīvo emociju novērošana 0

Nākamais, kā saglabāt enerģiju – “izsekot” negatīvās emocijas. Ikreiz, kad jūs pamanāt, kā jūsos ir, piemēram, uztraukums vai trauksme, niknums vai skumjas, pievērsiet uzmanību šīm emocijām – kas pakāpeniski rodas vai jau ir radušās. Atdaliet sevi no emocijām, paskatoties uz tām it kā no malas, it kā jūs būtu neieinteresēta persona. Nenosauciet un neaprakstiet to, ko jūs novērojat, nesakiet: “es baidos”, “man ir skumji”, “viņš mani saniknoja”. Pilnībā iegrimstiet novērošanā un emociju izdzīvošanā, neanalizējot un necenšoties no tām tikt vaļā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Viena no svarīgākajām niansēm šajā darbā ir jūsu attieksme pret piedzīvotajām jūtām. Ja dusmas vai trauksme jums ir negatīva emocija, no kurās ir jātiek vaļā, tad tikt no tās vaļā vai mazināt neizdosies. Jebkura nesaskaņa ar realitāti, vienalga, vai tā būtu vēlme pārtraukt būt dusmīgam vai depresijā, skumjas pēc pagātnes vai vēlme būt citur, noved pie iekšējas cīņas, kas, pirmkārt, pastiprina esošo problēmu, otrkārt, rada papildus enerģijas zudumu.

Jāsaprot – jebkura emocija ir adaptēšanās kādiem apstākļiem vai notikumiem, kā likums, tā notiek automātiski un nekontrolējami. Tā nav ne laba, ne slikta. Taču atļaujot emocijai būt, attīstot to vēl vairāk ar domu palīdzību bez jebkāda apzināšanās darba, nozīmē pastiprināt tā negatīvo aspektu, kas rada enerģijas zudumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.