Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Aizdomās par krāpšanos policija veikusi kratīšanas septiņās OIK stacijās visā Latvijā 3

Aizdomās par valsts atbalsta izkrāpšanu Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP) veikusi kratīšanas septiņās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) stacijās visā Latvijā, trešdien vēstīja “TV3 ziņas”.

Reklāma
Reklāma
“Baisi izkāmējusi, pārgurusi, nošņurkusi nelaimes čupiņa!” mammas dalās pieredzē, kādā stāvoklī bērni atbraukuši no Dziesmu svētkiem 163
Kokteilis
Burvīgi pēc dabas! Tie, kas dzimuši šajos datumos, viegli iegūst to, ko vēlas
Veselam
Centies zaudēt svaru, bet nesanāk? Iespējams, tavam organismam trūkst šo 6 vitamīnu, kas var būtiski ietekmēt vielmaiņas darbību
Lasīt citas ziņas

ONAP veikusi kratīšanas septiņos uzņēmumos – divos Rīgā un pa vienam Tukumā, Smiltenes, Brocēnu, Saldus un Preiļu novados.

Pēc likumsargu aprēķiniem, izkrāptās summas varētu sasniegt pat vairākus miljonus eiro.
CITI ŠOBRĪD LASA

“TV3 Ziņu” rīcība esošā informācija liecina, ka kratīšanas veiktas arī vairākos ar uzņēmēju Mārtiņu Reisonu saistītos uzņēmumos, tostarp uzņēmumā “Brocēnu enerģija”, kuras akcionārs ir arī pašvaldībai piederošais uzņēmums “Brocēnu siltums”.

Tās vadītājs Kārlis Barančans apstiprināja, ka policija pie siltuma ražotāja jūlijā viesojies, tomēr sīkāk komentēt notikušo nevēlējās.

Savukārt Reisona tēvs Juris Reisons apstiprināja, ka kratīšanas vienlaikus notikušas piecās ar dēlu saistītas OIK stacijās.

LETA 17.jūlijā vēstīja, ka Valsts policija izmeklē septiņus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām ar OIK, pastāstīja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Pieci kriminālprocesi ierosināti par iespējamu krāpšanu, viens – par krāpšanas mēģinājumu, un vēl viena lieta sākta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šajos kriminālprocesos ir viena aizdomās turētā persona, taču Jurēvica apliecināja, ka šis cilvēks nav amatpersona. Ņemot vērā, ka iespējamās krāpšanas izdarītas uzņēmumu interesēs kriminālprocesos ir sākti astoņi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu pret šīm juridiskajām personām.

Likumā paredzēti četri piespiedu ietekmēšanas līdzekļi – likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija un naudas piedziņa.

Ierosinātajos kriminālprocesos turpinoties aktīva izmeklēšana, kuras interesēs plašāku informāciju policija nesniedza.

Policija arī atgādināja, ka pērn viens kriminālprocess tika nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai. LETA jau vēstīja, ka prokuratūra uzrādījusi apsūdzības SIA “Rīgas enerģija” un AS “Latvijas energoceltnieks” darbiniekiem lietā par iespējamo krāpšanos ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.