Nelegālās imigrācijas likums, dēvēts arī par Laivu apturēšanas likumu, otrajā lasījumā britu parlamentā jau ir apstiprināts. Turpmāk tie nelegālie imigranti, kuri neieradīsies “tieši no teritorijas, kur viņu dzīvībai vai brīvībai draud briesmas”, bez ierunām tiks deportēti.
Nelegālās imigrācijas likums, dēvēts arī par Laivu apturēšanas likumu, otrajā lasījumā britu parlamentā jau ir apstiprināts. Turpmāk tie nelegālie imigranti, kuri neieradīsies “tieši no teritorijas, kur viņu dzīvībai vai brīvībai draud briesmas”, bez ierunām tiks deportēti.
Foto: Sean Aidan Calderbank/SHUTTERSTOCK

ANO: Šī gada pirmajā ceturksnī Vidusjūrā bojāgājušo migrantu skaits lielākais kopš 2017.gada 11

2023.gada pirmajā ceturksnī Vidusjūras centrālajā daļā bojāgājušo migrantu skaits ir lielākais kopš 2017.gada, trešdien paziņojušas Apvienotās Nācijas.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

No janvāra līdz martam, šķērsojot jūru, dzīvību zaudējis 441 migrants, liecina ANO dati. Taču patiesais bojāgājušo skaits, visticamāk, ir lielāks.

ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM) skaidroja, ka kavēšanās valsts vadītajās meklēšanas un glābšanas operācijās bijis faktors vairākos letālos incidentos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš 2014.gada migrācijas maršrutā no Ziemeļāfrikas uz Eiropu pāri Vidusjūras centrālajai daļai dzīvību zaudējuši vairāk nekā 20 000 cilvēku.

IOM vadītājs Antonio Vitorino pauda bažas, ka migrantu bojāeja jau kļuvusi par normu.

“Valstīm ir jāreaģē. Kavēšanās un trūkumi valstu vadītajās meklēšanas un glābšanas operācijās laupa cilvēkiem dzīvības,” sacīja Vitorino.

IOM norādīja, ka kavēšanās šādās operācijās bijis faktors vismaz sešos incidentos šogad, kas novedis pie vismaz 127 cilvēku nāves. Savukārt uz septiņiem incidentiem vispār netika reaģēts. Šajos gadījumos dzīvību zaudēja 73 migranti.

IOM arī norādīja, ka nevalstisko organizāciju veiktās meklēšanas un glābšanas operācijas pēdējos mēnešos ir ievērojami samazinājušās.

“Lieldienu nedēļas nogalē Itāliju sasniedza 3000 migrantu, līdz ar to kopējais ieceļotāju skaits šogad sasniedzis 31 192 cilvēkus,” paziņoja IOM.

ANO Pazudušo migrantu projekta ietvaros tiek izmeklēti arī vairāki gadījumi, kuros migrantu laivas, domājams, ir pazudušas bez jebkādām pēdām. Tiek uzskatīts, ka šajās laivās atradās vairāk nekā 300 cilvēki.

Dzīvību glābšana jūrā ir valstu pienākums, uzsvēra Vitorino.

“Mums ir jāredz proaktīva valsts vadīta koordinācija meklēšanas un glābšanas pasākumos. Vadoties pēc atbildības dalīšanas un solidaritātes gara, mēs aicinām valstis sadarboties un strādāt, lai samazinātu cilvēku bojāeju migrācijas ceļos,” aicināja IOM vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.