Bāliņa par mākslīgā intelekta ietekmi uz darba tirgu: “Mums jau tagad ir jauna profesija – virtuālo asistentu skolotājs” 14

“Ja mēs skatāmies uz mākslīgo intelektu un kā tas ietekmēs darbavietas, vai un cik cilvēki paliks bez darba, tad, man šķiet, vienmēr, kad ir bijušas kaut kādas jaunas tehnoloģijas, mēs vienmēr esam domājuši, ka darbavietas samazināsies, bet dzīve ir pierādījusi, ka tā nav,” tā TV24 raidījumā “Latvijas labums” sacīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa, diskutējot par mākslīgā intelekta ietekmi uz darba tirgu un cik daudz cilvēku tādēļ varētu palikt bez darbavietām.

“Jo šīs jaunās tehnoloģijas rada jaunus darbus. Un, ja mēs paskatāmies kaut vai uz virtuālajiem asistentiem, tad mums jau tagad ir jauna profesija – virtuālo asistentu skolotājs. Lai strādātu jebkurš mākslīgā intelekta algoritms, viņš ir jāmāca un ir jābūt tam, kas viņu māca! Tas, ko mums mākslīgais intelekts dos, ka tiešām ir šie te rutīnas darbi, kur visu laiku jāatbild uz vienu un to pašu jautājumu, uz kuru cilvēks jau vienā brīdī ir piekusis atbildēt…Mākslīgais intelekts nepiekūst! Tā ir viņa labā lieta,” tā skaidroja Bāliņa, runājot par mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām, atvieglojot darbinieku ikdienu.

Bāliņa pie tam norādīja: “Jo vairāk mēs viņam jautājam, jo vairāk mēs viņu izmantojam, viņš sāk strādāt labāk nevis piekūst – sāk strādāt arvien labāk.” Ir Eiropas digitālās dekādes mērķi līdz 2030.gadam, un to vidū viens no mērķiem ir tāds, ka 75%  uzņēmumu izmanto mākslīgā intelekta “lielo datu tehnoloģijas”. Un otra lieta –  šogad aprīlī tika publicēti Pasaules Ekonomikas foruma dati par to, kādas ir “uzņēmumu gaidas uz jaunajām tehnoloģijām”.

“Un arī tur 75% uzņēmumu saka, ka 2023. – 2027.gads ir tas laiks, kad arī viņi plāno izmantot šos mākslīgā intelekta risinājumus. Un es domāju, jā, mums ir lielas gaidas, bet, man šķiet, pie tā ātruma, kā šīs tehnoloģijas attīstās, mēs arī kaut ko labu sagaidīsim,” tā TV24 raidījumā “Latvijas labums” pauda cerību LIKTA prezidente Bāliņa.

Ir jau tagad ļoti attīstījušās datorredzes un balss tehnoloģijas, uzsvēra eksperte. Viņa pati uz to visu raugās optimistiski un pozitīvi. “Un cilvēkiem, kuri baidās, ka viņiem mākslīgais intelekts vai tehnoloģijas varētu atņemt darbu, tad pirmais, ko es varētu ieteikt – mācaties! Ir ļoti daudzas iespējas…Mācaties, kas ir tas mākslīgais intelekts? Un, ja jūs sapratīsiet, kas ir tas mākslīgais intelekts, tad jūs varbūt vairs nebaidīsieties!” tā iedrošināja Bāliņa.

Pasaules Ekonomikas forums jau pirms daudziem gadiem secinājis, ka tie, kas šodien mācās, strādās profesijās, kuru vēl nav šodien. “Līdz ar to mums visiem ir jābūt gataviem nepārtraukti mācīties. Tehnoloģiju nozarē mēs tādi esam! Tāpēc, ka tās tehnoloģijas visu laiku strauji mainās. Un, ja mēs nemācāmies, nu tad mēs esam ārā no tirgus,” tā TV24 raidījumā uzsvēra Bāliņa, diskutējot par mākslīgo intelektu mūsdienu darba tirgū.

Tāpat esot arī citās jomās. Arī ārstiem, piemēram, jāzina jaunākās tehnoloģijas un medicīnas metodes, norādīja Bāliņa. “Tas ir jebkurā jomā. Un, man šķiet, ka viena lieta, kas tiešām raksturo šo laiku, – mums ir jābūt gataviem nepārtraukti mācīties. Un tas ir tas, kas jāiemācās mums ir skolēniem skolās un studentiem augstskolās, – ir jāiemācās mācīties! Un tad, man šķiet, vairs nav tās bažas, ka es būšu lieks tirgū, es apgūšu kaut ko jaunu,” tā rezumēja LIKTA prezidente Bāliņa, iedvesmojot cilvēkus apgūt jaunās tehnoloģijas un mākslīgā intelekta iespējas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“To mēs gribējām dzirdēt!” NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā
TV24
Einars Repše: “Šobrīd ir pilnīga skaidrība, ka karš būs. Diemžēl arī Latvijā, ja nesakaus Putinu tūlīt kaujas laukā”
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
TV24
“Krīzes gadījumā zini, kur vērsties!” Rajevs norāda: Katra novada iedzīvotājam ir jāzina divas konkrētas lietas!
Lasīt citas ziņas
Krievija var mierīgi pārdzīvot smagus tanku zaudējumus vēl trīs gadus – krājumi ir teju neizsmeļami
Alvis Hermanis nāk klajā ar ideju mūsu valsts drošības stiprināšanai: “Kamēr mūsu ierēdņu “armija” izliekas par beigtām zivīm, jārīkojas sabiedrībai!”
Rinkevičs par Zviedrijas uzņemšana aliansē: “Baltijas jūra tagad ir NATO ezers”
FOTO. Iemūžināts sirreāls skats – miglas burvība Slokas ezera takā
Jūties iztukšots un noguris? Ir sajūta, ka iznīksti un ar tevi kaut kas nav kārtībā? – to var labot
19:01
TV24
TIEŠRAIDE. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
18:59
Rinkevičs par Zviedrijas uzņemšana aliansē: “Baltijas jūra tagad ir NATO ezers”
18:55
VIDEO. Briseles ielas pārņem kūtsmēslu smaka! Lauksaimnieki turpina protesta akciju
Jūties iztukšots un noguris? Ir sajūta, ka iznīksti un ar tevi kaut kas nav kārtībā? – to var labot
TESTS. Izpildi testu un noskaidro, ko Visums vēlas tev pateikt!
TV24
Einars Repše: “Šobrīd ir pilnīga skaidrība, ka karš būs. Diemžēl arī Latvijā, ja nesakaus Putinu tūlīt kaujas laukā”
TV24
Kā kļūt par slepeno aģentu Latvijā? Slaidiņš: Pārģērbties par mikimausu un skriet pa pilsētu
Ungārijas parlaments nobalso par Zviedrijas uzņemšanu NATO
“To mēs gribējām dzirdēt!” NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā
TV24
Ukrainai ir cerības no Vācijas saņemt uzlabotus un mūsdienīgus “Panzerfaust”: Tās ir briesmas tankistiem
Rinkēvičs: Nav pamata apšaubīt NATO līguma 5.panta garantijas
Raidījumu cikla “EkoRAID” 4. raidījums jau 27. februārī
TV24
Vanaga: Mums ir tiesības streikot, bet mēs izmantosim citas tiesības – iesūdzēsim ministri tiesā
“Cert.lv”: Krievija joprojām ir galvenais kiberapdraudējuma avots
Valdības koalīcija vienojas atlaist Rēzeknes domi
TV24
Māris Gulbis par Latvijas ārpolitiku: Lai Kariņš neapvainojas, bet viņš ārlietu ministra amatam neder!
Neļauj jūtām kontrolēt tavas darbības! Horoskopi 27. februārim
Ķīna atjauno pandu diplomātiju ar ASV
Ir pienācis laiks noņemt rozā brilles! Horoskopi no 26. februāra līdz 3. martam
“Uz tualeti tev ir jāiet katru dienu, ēst tev vajag katru dienu,” invalīdu un viņu draugu apvienība kritizē pārāk ilgu gaidīšanas laiku uz valsts apmaksātu rollatoru
Kokteilis
FOTO. Eksperts brīdina – karaļa Čārlza diagnoze “var būt bīstamāka, nekā tiekam mudināti domāt”
Otrdiena vietām gaidāma miglaina, pa laikam līs
TV24
Slaidiņš: Ja tu esi iestājies aliansē, apņēmies tos 2% iemaksāt, tad pie tā ir jāpieturas
VIDEO. Vilciena sastāvs 53 vagonu garumā bez mašīnista nobrauc 70km
Kārlis Streips: Ievērojams elements Kremļa fašista barbarismā ir propaganda no viņa valsts demagogiem
“Vai tad, ja bērns dodas dienēt, tad vecākiem viņš vairs neskaitās apgādājamais?” daudzbērnu ģimenes tēvs neizpratnē par Goda ģimenes statusa zaudēšanu