Premjera Viktora Orbāna vadītā Ungārija, par spīti Krievijas iebrukumam Ukrainā, pat nepieļauj domu par atteikšanos no Krievijas naftas un gāzes.
Premjera Viktora Orbāna vadītā Ungārija, par spīti Krievijas iebrukumam Ukrainā, pat nepieļauj domu par atteikšanos no Krievijas naftas un gāzes.
Foto: Stephanie Lecocq/EPA/SCANPIX

Briselē sākas ES samits. Orbāns draud uzlikt veto 48

Ceturtdien Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi pulcēsies Briselē uz pēdējo šī gada samitu, kurā paredzēts apspriest bloka paplašināšanos, finansiālo palīdzību Ukrainai un ES budžetu.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Lasīt citas ziņas

Paredzēts, ka samits ilgs divas dienas, taču tas var ievilkties, ņemot vērā domstarpības starp Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu un pārējo dalībvalstu vadītājiem.

Lai pieņemtu lēmumu par iestāšanās sarunu uzsākšanu ar Ukrainu un par 50 miljardu eiro lielās palīdzības piešķiršanu Kijivai, nepieciešama dalībvalstu vienprātība, taču Orbāns atkārtoti draudējis uzlikt veto abiem šiem lēmumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba šonedēļ brīdinājis, ka lēmumam neuzsākt iestāšanās sarunas ar Kijivu var būt “katastrofālas sekas”.

Arī pašreizējie līdzekļi, kas atvēlēti Ukrainas atbalstam, izsīkst gada beigās.

Ar lēmumiem Ukrainas jautājumā saistīti arī lēmumi par iestāšanās sarunu uzsākšanu ar Moldovu un Bosniju-Hercegovinu.

Dalībvalstu līderiem jāapspriež arī jautājums, kā aizlāpīt caurumus ES ilggadējā budžetā. Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi plānotos tēriņus līdz 2027.gadam palielināt par 66 miljardiem eiro, taču nacionālās valdības to nav uztvērušas ar sajūsmu.

Līdztekus atbalstam Ukrainai papildu izdevumi nepieciešami nelegālās imigrācijas ierobežošanai, konkurētspējas vairošanai, kā arī to pieaugošo izmaksu segšanai, ko radījusi inflācija un procentu maksājumi.

Paredzams, ka dalībvalstu līderi apspriedīs arī drošības jautājumus un ES migrācijas politiku, kā arī situāciju Tuvajos Austrumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.