Cik daudz kaloriju sadeg riteņbraukšanas laikā? 8

Riteņbraukšana ir kaut kas vairāk nekā tikai pārvietošanās veids vai atpūta; tā ir intensīva fiziskā aktivitāte, kas apvieno kardiovaskulārus vingrinājumus ar prieku būt ārā svaigā gaisā. Viens bieži uzdots jautājums velosipēdistu un fitnesa entuziastu vidū ir: “Cik daudz kaloriju sadedzina riteņbraukšana?” Te papētīsim, kas ietekmē enerģijas patēriņu riteņbraukšanas laikā, un sniegsim ieskatu, kas palīdzēs jums izprast šīs uzmundrinošās nodarbes ieguvumus.

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Pamatinformācija par kaloriju sadedzināšanu

Mīšanās laikā patērēto kaloriju skaitu ietekmē dažādi faktori, tāpēc ir grūti sniegt universālu atbildi. Galvenās noteicošās lietas ir braukšanas intensitāte, ilgums, braucēja svars, riteņbraukšanas reljefs un individuālie sagatavotības līmeņi. Parasti velosipēdi un riteņbraukšana tiek uzskatīta par ļoti efektīvu kaloriju dedzināšanas vingrinājumu, kas piedāvā priekšrocības ne tikai svara kontrolei, bet arī vispārējai sirds un asinsvadu veselībai.

Braukšanas intensitāte

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūsu riteņbraukšanas treniņa intensitāte būtiski ietekmē patērēto enerģiju. Lielākam ātrumam, lielākai pretestībai un sarežģītiem reljefiem ir nepieciešams vairāk spēka, kā rezultātā tiek patērēts lielāks kaloriju daudzums. Piemēram, nesteidzīgs brauciens pa līdzenu virsmu sadedzinās mazāk kaloriju nekā enerģisks kāpums kalnā vai ātrgaitas sprints.

Brauciena ilgums

Jo ilgāk jūs būsit uz sava velosipēda, jo vairāk kaloriju var sadedzināt. Neatkarīgi no tā, vai dodaties ceļā, izbaudāt nesteidzīgu braucienu vai piedalāties ilgstošā riteņbraukšanas pasākumā, pedāļu mīšanas kumulatīvais efekts veicina kopējo kaloriju patēriņu. Ilgāki braucieni piedāvā arī papildu priekšrocības sirds un asinsvadu un izturības jomā.

Braucēja svars

Braucēja svaram ir izšķiroša nozīme kaloriju sadedzināšanas noteikšanā. Parasti indivīdi ar lielāku ķermeņa svaru sportošanas laikā sadedzina vairāk kaloriju, jo ir jāpieliek lielāka piepūle, lai pārvietotu smagāku masu. Un otrādi, vieglāki cilvēki līdzīgos riteņbraukšanas apstākļos var zaudēt mazāk kaloriju.

Riteņbraukšanas reljefs

Apvidus veids, pa kuru izvēlaties braukt, ietekmē jūsu treniņa intensitāti un līdz ar to arī sadedzinātās kalorijas. Kalnu kāpumi un nelīdzens reljefs nodarbina vairāk muskuļu grupu, kas prasa papildu piepūli un enerģijas patēriņu. Dažādu riteņbraukšanas maršrutu izvēle var uzlabot jūsu kaloriju dedzināšanas treniņu kopējo efektivitāti.

Individuālie fitnesa līmeņi

Velosipēdista fiziskās sagatavotības līmenis ietekmē arī kaloriju sadedzināšanu. Labā formā esošas personas var sadedzināt kalorijas daudz efektīvāk nekā tie, kuri tikai sāk savu fitnesa ceļojumu. Uzlabojoties fiziskajai sagatavotībai, ķermenis kļūst prasmīgāks enerģijas izmantošanā, potenciāli palielinot kopējo kaloriju sadedzināšanu riteņbraukšanas sesiju laikā.

Secinājums

Riteņbraukšana ir daudzpusīga un patīkama nodarbe, kas ne tikai nodrošina pārvietošanos, bet arī kalpo kā efektīvs līdzeklis kaloriju sadedzināšanai un vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai. Riteņbraukšanas laikā sadedzināto kaloriju skaits atšķiras atkarībā no tādiem faktoriem kā braukšanas intensitāte, ilgums, braucēja svars, reljefs un fiziskās sagatavotības līmenis. Neatkarīgi no tā, vai esat ikdienišķs braucējs, vienkārši dodaties uz uz darbu vai esat nopietns velosipēdists, riteņbraukšana veicina svara kontroli, sirds un asinsvadu veselību un aktīvu dzīvesveidu. Tāpēc uzkāpiet uz sava velosipēda, izpētiet jaunus maršrutus un ļaujiet kalorijām degt, padarot sevi daudz veselīgāku un enerģiskāku!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.