Dienvidkoreja un suņu gaļas ēšanas parašas
Dienvidkoreja un suņu gaļas ēšanas parašas
Foto. Scanpix/LETA. Kolāža: LA.lv

VIDEO. Dienvidkoreja lauzīs senās paražas un aizliegs ēst suņus. Dzīvnieku tiesību aizstāvji uzgavilē 29

Dienvidkorejas mērķis ir aizliegt suņu gaļas ēšanu un izbeigt strīdus par seno paražu, pieaugot izpratnei par dzīvnieku tiesībām, tā paziņojis valdošās partijas vadītājs.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
Lasīt citas ziņas

Korejiešu suņu ēšanas prakse ir izpelnījusies kritiku no ārzemēm par tās nežēlību, taču nu pieaug arī pretestība pret senajām ierašām pašā Dienvidkorejā, īpaši no jaunākās paaudzes, par to raksta reuters.com. Tikmēr īpaši vecāka gadagājuma dienvidkorejieši to joprojām ēd un tiek gatavots suņu gaļas ēdiens noteiktos restorānos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir pienācis laiks izbeigt sociālos konfliktus un strīdus par suņu gaļas patēriņu, pieņemot īpašu likumu, lai to vienkārši izbeigtu,” tiekoties ar valdības amatpersonām, sacīja valdošās Tautas varas partijas politikas vadītājs Ju Eiduns un dzīvnieku tiesību aktīvisti. Ar paredzamo atbalstu likumprojektam vajadzētu virzīties cauri parlamentam.

Lauksaimniecības ministrs sacīja, ka

valdība ātri ieviesīs aizliegumu un sniegs maksimālu atbalstu suņu gaļas nozarē strādājošajiem, lai slēgtu savus uzņēmumus.

Valsts pirmā lēdija Kima Keona Hī ir bijusi skaļa suņu gaļas patēriņa kritiķe un kopā ar savu vīru prezidentu Jon Suk Jeolu adoptējusi klaiņojošus suņus.

Suņu gaļas aizlieguma likumprojekti iepriekš ir bijuši neveiksmīgi, jo protestēja arī šajā nozarē iesaistītie, kā arī bija bažas par lauksaimnieku un restorānu īpašnieku iztiku. Tagad ierosinātais aizliegums ietvers trīs gadu pārejas periodu un finansiālu atbalstu tiem uzņēmumiem, kas beigs šo savu rūpalu.

Saskaņā ar valdības datiem, valstī ir aptuveni 1150 suņu audzēšanas fermas, 34 kautuves, 219 izplatīšanas uzņēmumi un aptuveni 1600 restorānu, kas pasniedz suņu gaļas maltītes.

Gallup Korea aptauja pagājušajā gadā parādīja, ka 64% iebilst pret suņu gaļas patēriņu. Aptaujā konstatēts, ka tikai 8% respondentu pēdējā gada laikā ir ēduši suni, salīdzinot ar 27% 2015. gadā.

Suņu gaļas ēšana Korejas pussalā ir bijusi sena paraša, un tā tiek uzskatīta par veidu, kā pārspēt vasaras karstumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.