Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Dīkstāves pabalsti izmaksāti 22,34 miljonu eiro apmērā 0

Līdz ceturtdienas pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) izmaksājis dīkstāves pabalstus kopumā 22 339 918 eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja VID.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Pēc 9268 uzņēmumu iesniegumiem izmaksāti 57 951 pabalsti darbiniekiem kopumā 21 293 787 eiro apmērā.

Savukārt pēc 3158 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti pabalsti kopumā 1 046 131 eiro apmērā.
CITI ŠOBRĪD LASA

VID turpina vērtēt uzņēmumu iesniegumus. Līdz 11.maijam VID dīkstāves pabalstu piešķiršanu atteicis 3944 uzņēmumiem un 1816 pašnodarbinātajiem, kas nav atbilduši Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem.

Līdz šim galvenie iemesli, kādēļ VID uzņēmumiem atteicis dīkstāves pabalstu izmaksu darbiniekiem, ir šādi: 46% gadījumu aprēķinātie nodokļi vidēji mēnesī ir bijuši mazāki par 200 eiro, 24% uzņēmumu bijis nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro un kuram nav izveidots nomaksas grafiks, 22% gadījumu ir bijis nepietiekams apgrozījuma samazinājums, bet 5% nav iesniegtas visas deklarācijas.

Savukārt galvenie iemesli, kādēļ dīkstāves pabalstu izmaksa atteikta pašnodarbinātajiem, ir šādi: 54% vidēji mēnesī deklarētas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas mazāk nekā 20 eiro apmērā, 16% ir nodarbināti pie cita darba devēja pilnu darba laiku, 14% pašnodarbināto ienākumi no nepilna laika nodarbinātības ir pārsnieguši 430 eiro, 8% iesniedzēju ir nodarbināti valsts vai pašvaldību iestādēs, bet 5% ir bijuši darba devēji.

Kopš 25.marta, kad pirmie uzņēmumi sāka pieteikties dīkstāves pabalstam, līdz 10.maijam 20% iesniegumu par dīkstāves pabalsta piešķiršanu saņemts no vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kā arī auto un motociklu remonta nozares, 14% – no izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, 10% – no uzņēmumiem, kas vērsušies pēc dīkstāves pabalsta darbiniekiem, pārstāvējuši mākslas, izklaides un atpūtas nozari, un vēl 10% sniedz profesionālos, zinātniskos un tehniskos pakalpojumus.

Analizējot pabalstam pieteikto darbinieku skaitu, 27% no darbiniekiem pārstāv izmitināšanas un ēdināšanas nozari, 16% – vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību un auto un motociklu remonta nozari, 14% – apstrādes rūpniecību, bet 11% – mākslas, izklaides un atpūtas uzņēmumus.

Reklāma
Reklāma

Savukārt dīkstāves pabalstu saņēmēju 10 biežāk pārstāvētās profesijas ir pavārs, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, viesmīlis, virtuves darbinieks, klientu apkalpošanas speciālists, bārmenis, pārdevējs konsultants, trauku mazgātājs, apkopējs un pavāra palīgs.

Dīkstāves pabalsta saņēmējus VID publisko dienesta mājaslapā “www.vid.gov.lv/lv/statistika-3”.

VID 27.martā sāka izmaksāt dīkstāves pabalstus to uzņēmumu strādājošajiem, kurus negatīvi ietekmējusi Covid-19 izraisītā krīze. Marta beigās VID tika piešķirti 102 miljoni eiro, lai sāktu dīkstāves pabalstu izmaksu.

VID pieprasīto dīkstāves pabalstu izmaksā piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas, pārskaitot pabalstu uz iesniegumā norādīto darbinieka kontu.

Kopumā Covid-19 radīto negatīvo seku mazināšanai valsts līdz šim lēmusi atvēlēt ap četriem miljardiem eiro.