“Inokentijs Mārpls”.
“Inokentijs Mārpls”.
Publicitātes foto

Dokumentālā filma par pankrokgrupu “Inokentijs Mārpls” būs skatāma angļu un arī krievu valodā 0

Režisores Aijas Bley dokumentālajā filmā “Mēs gribējām izmainīt pasauli” par pankrokgrupu “Inokentijs Mārpls” būs skatāma angļu un krievu valodā, aģentūru LETA informēja filmas radošās komandas pārstāve Zane Dzene.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

Filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” pirmizrāde notika virtuālajā kinozālē, Nacionālā kino centra tradicionālajā 4.maija Latvijas filmu maratonā, kas šogad norisinājās tīmekļvietnē “filmas.lv”.

Filmu latviski, kā arī ar subtitriem angļu un krievu valodā var noskatīties producentu studijas “On the Road” straumēšanas platformā “Vimeo” un “Shortcut”, kas pieejams arī “Helio” interaktīvās televīzijas skatītājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Filmas pamatā stāsta par grupas “Inokentijs Mārpls” dalībnieka Raimonda Lagimova jeb Dambja un Ivo Stankeviča jeb Skripja, mūzikas apskatnieka Ulda Rudāka uzticību saviem jaunības ideāliem.

Grupa 30 gadus pēc tās dibināšanas joprojām aktīvi koncertē un pulcē fanus vairākās paaudzēs, savukārt Rudāls sācis rīkot mūzikas festivālu “Kartupeļpalma”. Tomēr aiz skatuves un festivāliem katram no filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” varoņiem jāsaskaras arī ar reālo dzīvi.

Kā pavēstīja filmas veidotāji, “Mēs gribējām izmainīt pasauli” ir pilnmetrāžas dokumentālā filma par rokenrolu mūža garumā, par mūziku un jaunības ideāliem. Tā aizved muzikālā ekskursijā līdz pat 1985.gadam, kad tika dibināta grupa “Inokentijs Mārpls” – toreiz tās nosaukums bija “Aklā zarna” -, satricinot teju visu Padomju Savienību, un grupas provokatīvais stils saglabājies līdz mūsdienām, viņi uzsvēra.

Filmas režisore Bley stāsta, ka ar “Inokentiju Mārplu” viņai saistās kāds gadījums Permā, kur viņa bijusi filmēšanā 2002.gadā. Toreiz vietējie viņu aizveduši uz pagrīdes rokklubu, kur saimnieks, uzzinot, ka Bley ir no Latvijas, atskaņoja “Inokentiju Mārplu”.

“Viņš šo grupu bija dzirdējis un dabūjis ierakstu no paša Dambja, kad pirms gada, viesojoties Rīgā, apmeklējis Viktora Coja piemiņai veltītu koncertu. Koncerts notika naktsklubā “Nautilus”, kur vakara karstumā esot satrakojies, un apsargi viņu izmetuši no kluba kopā ar grupas bundzinieku. Tad nu Dambim nācies skaidroties ar apsargiem, bet viss beidzies labi,” sacīja režisore.

Reklāma
Reklāma

Filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” režisore Bley ir veidojusi gan dokumentālās, gan animācijas filmas, un kopš 2010.gada viņa pievērsusies arī fotogrāfijai. Filmas operators ir Dainis Juraga, producente – Marta Bite.

LTV video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.